• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
sian - специалист
нед авг 25, 2019 7:30 pmagj написа:
С Райдъра от 400лв.съм работил, по скоро съм го пробвал и впечатленията са ми много добри! За това какво има вътре и колко е качествено незнам...
Обзалагам се че Pansim1 знае.
koveslav - майстор
Чакайте малко,има много добре работещи машини и между китайците,а дали са издръжливи и дали могат да се поддържат нормално е съвсем отделен въпрос.Райдър и на мен ми звучи много несериозно като марка и не бих се занимавал с него,но нищо не пречи някой от моделите му да работи добре или дори много добри.Въпроса е в по-дългосрочен план заслужава ли си вложенията такава несериозна марка...
Passa - специалист
Специално за този модел на Райдър си заслужава и да го купиш и да го ползваш.
Сериозна машина е. И реално Райдър е ползвал готова схема на друга фирма.

Реално може да се каже че това е вълк в овча кожа. :wink:
zz_stefanov - майстор
ср авг 28, 2019 2:06 pmPassa написа:
Специално за този модел на Райдър си заслужава и да го купиш и да го ползваш.
Сериозна машина е. И реално Райдър е ползвал готова схема на друга фирма.

Реално може да се каже че това е вълк в овча кожа. :wink:
Райдър нищо не произвежда, поръчват от Китай брандирани под марката серии.
Като знам, че така поръчани машини с еднаква виншност под различни марки (примерно малко ъглошлайфче) може да е със съчмени лагери или само с втулки, прави си сметка колко може да се вярва на легенди.
plamen6703 - майстор
ср авг 28, 2019 2:06 pmPassa написа:
Специално за този модел на Райдър си заслужава и да го купиш и да го ползваш.
Сериозна машина е. И реално Райдър е ползвал готова схема на друга фирма.

Реално може да се каже че това е вълк в овча кожа. :wink:
Реално е вълк в овча кожа и човек трябва да се пази от вълци в овча кожа, даже в Книгата на книгите е казано "Пазете се от лъжливите пророци, които дохождат при вас в овча кожа, а отвътре са вълци грабители." (Мат. 7: 15) :)
При електрожените "Райдер" все още е калпава марка и не си заслужава да си дава човек парите за такава машина.
По-добър вариант от въпросният "Райдер" е тази машина https://www.onlinemashini.bg/invertoren ... 0-a-/24726 реални параметри, добро качество на изработка, на прилична цена! :partyman:
Passa - специалист
Правотоков апарат за електродъгово заваряване с TIG инветорна технология. DC:
Ето това е доста интересно като описание на апарата. Какво точно иска да каже за мен си остава неясно.

А това че Библията се намеси и тук е още по вълнуващо. Може пък от някой манастир, монасите да са фенове на форума.
Pansim1 - специалист
Конкретно по въпроса... лошо качество на спойките, спестени яко елементи, кондензатори, мрежов грец /един пластмасов/
странно разположение на първия вентилатор /при един от моделите/
Пластмасата е с невероятно ниско качество и се пука на първото отваряне. За това спомага и идиотски избраните болтове с конусна глава!!! които буквално разцепват пластмасата.
За максималния ток - три екземпляра един 160А и два по 200А /по надпис/
1. Максимален ток 160А
2. 115А
3. 140А
Интересно е, че малкия на 160А си дава толкова а е полумост и беше жестоко изгорял, което е логично предвид качеството и количеството на използвани елементи.
По големите /уж на 200А/ са пълен мост и с доста под очаквания ток.

Прикачен файл

IMG_20190225_114821.png

Прикачен файл

IMG_20190403_160431.png

Прикачен файл

IMG_20190403_160440.png

Прикачен файл

IMG_20190225_101755.png

Прикачен файл

IMG_2019.png
Pansim1 - специалист
и още една...това е платката за показометъра, който показва времето на Луната :lol: :lol: :lol:
Виси на един болт...
Вижда се на снимката и термодатчика, който аз преместих на подходящо място, за да защити все пак от претоварване по температура. В оригиналното си изпълнение, бе така позициониран, че щеше да сработи доста след като издумка цялата "красота" от полупроводници :-D

В съседната тема ще пусна и други интересни изпълнения от китайците за които всъщност те не са винивни, а изискванията на нашите потребители /не всички/ :) , а от там и на нашите търговци...Всичко опира до ниска цена и резултата е плачевен, независимо с какви красиви думи ще ви омайват продавачите...

Прикачен файл

IMG_20190403_160452.png
dragozow - майстор
Ама пък е евтин :)

Интересно, че повечето китайски, които влизат при Данчо за ремонт при написани 200A рядко дават повече от 150/60, а масово са 130.
npace - специалист
На Райдера това дето му викат "про" често може да се приеме за горе-долу използваемо. Карантиите на тоя модел може би ще са по-интересни от на повечето други:
https://invertoren-elektrozhen.pazaruva ... 425092476/
Не че има някаква гаранция, че в два кашона с един и същ надпис ще има едно и също нещо, но все пак. :lol:
съб сеп 28, 2019 1:23 pmPansim1 написа:
показометъра

:lol: :lol: :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Мнение за инверторен електрожен Raider rd-iw 16 (140A)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: