Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
zmiori - специалист
gavrail написа:
Здравейте, гледам че темата не е толкова стара и реших да я раздвижа малко. Разполагам с един електрожен на който напрежението му е 63 В, а тока се регулира от 60 до 150 А. Имам и 4 диода (3бр. ВК3200/5 и 1бр. ВЛ200) с радиатори вързани на грец. Въпроса ми е, мога ли да ги ползвам за палене на Владимиреца и какво друго трябва да се навърже в схемата за да мога да го паля?

Хубав ден.

То това напрежение на празен ход нали я го мери при товар.
Сигурно ще е на половина. С еднопътно изправяне още на половина сега майстприте да се изокат дали ще му стане нещо на "електрониката" на владимировеца.
zmiori - специалист
По въпроса за електрожена
Моя е е самоделка от високоволтов траф в маслена вана. Така работеше над 20 годи и. Преди 5-6 годи и ми чаднаха 4 бр. 250А диода с радиаторите закачих му ги еитака на майтап и за проба взе че тръгна и си остана така след седмица му забодах и един комбилизатор 10 000 или 33 000 мФ на 63 волта май повече ми хареса как работи с него и си остана така вързан със свинска опашка за рамката на греца.
От тогава е издухал ппне 6-7 кутии някакви електроди и почги половин кутия със хром-никелови електроди 2,5 мм.
Няма дросели мросели и други ....сели.
Единствения му недостатък е че иска сили тъжи къде 40 оки.
gavrail - помощник
Аз несъм много на ясно с тоците затова няма и да се занимавам. За навиването и развиването на намотки или ще се търси някой който разбира или дядото да си търси друг акумулатор, въпреки че в студа и с два е трудно. Ако има някакво развитие ще пиша.

Приятно посрещане на новата година.

Тема "Как най просто да изправя тока на електрожен?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: