Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
plamen6703 - майстор
Като падне патрона, с една изкривена отвертка само ще бутнеш отгоре в отвора на бравата езика да превърти и си отключил. :partyman:
elby - специалист
И аз закъсах с един патрон на Декаба. Сигурно е брониран , че счупих една бургия точно накрая. Ако го пробия малко по-горе сигурно ще стане.
MamaMy - майстор
Има едни патрони защитени от пробиване. Самия материал замазва бургиите както и да ги заточваш. Като стигнеш до първия пин и се чупи с гаранция. Трябва да се дупчи с бавна и мощна дрелка. Нещо като старите Елтос-и.
Един такъв го пробивах няколко часа и отидоха няколко бургии при постоянно заточване.
elby - специалист
Прикачен файл:
20210627_215920.jpg
нед юни 27, 2021 9:33 pmMamaMy написа:
Има едни патрони защитени от пробиване. Самия материал замазва бургиите както и да ги заточваш. Като стигнеш до първия пин и се чупи с гаранция. Трябва да се дупчи с бавна и мощна дрелка. Нещо като старите Елтос-и.
Един такъв го пробивах няколко часа и отидоха няколко бургии при постоянно заточване.
Да, остана ми половината бургия вътре. Разпробих го сега и малко по-нагоре, но май опрях пак във щифта. Може ли схема на брониран патрон, да се ориентирам и ако мога да си го доразпробия. След бронировката има ли други пинове илинкакто там се казват за разпробиване ? Ако не успея днес утре ще си викна ключар. Откраднаха ни ключове и документи комплект и сме малко под напрежение.
resistbody - майстор
нед юни 27, 2021 9:49 pmelby написа:
20210627_215920.jpg
нед юни 27, 2021 9:33 pmMamaMy написа:
Има едни патрони защитени от пробиване. Самия материал замазва бургиите както и да ги заточваш. Като стигнеш до първия пин и се чупи с гаранция. Трябва да се дупчи с бавна и мощна дрелка. Нещо като старите Елтос-и.
Един такъв го пробивах няколко часа и отидоха няколко бургии при постоянно заточване.
Да, остана ми половината бургия вътре. Разпробих го сега и малко по-нагоре, но май опрях пак във щифта. Може ли схема на брониран патрон, да се ориентирам и ако мога да си го доразпробия. След бронировката има ли други пинове илинкакто там се казват за разпробиване ? Ако не успея днес утре ще си викна ключар. Откраднаха ни ключове и документи комплект и сме малко под напрежение.
Тоя патрон ДЕКА е от най-евтините, не е брониран, отваря се с инструмент(шперц) за 2-3 минути, може и по-малко.
Ама при тая счупена бургия, не знам дали ще стане ключарския метод... остава да разпробиваш цялото ядро и да врътнеш после с кука..
elby - специалист
Прикачен файл:
20210628_085134.jpg
Разпробих го, върти се но не отключва...
kozl - майстор
Вероятно си повредил или откачил ексцентрика.
А м-у другото пък аз попадах на некви патрони с подобна защита. Разпробих го долу дето си счупил бургията и ексцентрика се откачи. Върти се ротора за ключа, но не отключва бравата.
Потърсих ключар. Донесе яка бормашина с бургия над Ф10 и като развъртя там де се пъха ключа не стружки, а парчета полетяха от патрона. После бръкна с Г желязо и превъртя заключването. Ама явно си трябва инструментпи и опит за това.
zz_stefanov - майстор
пон юни 28, 2021 8:51 amelby написа:
20210628_085134.jpgРазпробих го, върти се но не отключва...
Първия път ниско, втория път високо и вероятно прекалено дълбоко.
brick - специалист
Този патрон не е ли с ключове с двойна дължина - съответно за да превърти палецът, трябва се освободят пинчетата и на вътрешния цилиндър (ако предположим че питащият разпробива отвън)?
пон юни 28, 2021 12:41 amresistbody написа:
Тоя патрон ДЕКА е от най-евтините, не е брониран, отваря се с инструмент(шперц) за 2-3 минути, може и по-малко.
Ама при тая счупена бургия, не знам дали ще стане ключарския метод... остава да разпробиваш цялото ядро и да врътнеш после с кука..
В грешка си - не е Deka, а оригинален варненски DEKABA отпреди поне 15-ина години, българска патентована разработка. Много добри бяха и се правеха от стомана в началото. После бизнеса заедно с патентите го купиха чужди "инвеститори" и преименуваха в Mauer. Сега същия модел патрони са от мек жълт месинг, никелиран да наподобява стария вид - наскоро поръчвах воден от стари впечатления и останах разочарован, включително и от качеството на изработка и луфтовете, при доста висока цена...
MamaMy - майстор
Трябва да мушнеш ключ със дължина колкото оригиналния. Той ще натисне дъното за да се зацепи палеца. В противен случай вече си видял. Върти цилиндъра, но палеца не.

Тема "Разбиване на патрон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: