Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Duke_BG - специалист
досега два пъти съм вадил счупен ключ от патронника на вратата на входа без да се е налагало да го разпробивам ( че се сещате колко пари ще излезе и колко нови ключа трябва да се направят

вадя ги с игла за шиене - по-дебеличка и дълга и клещи "гарги"
използвам иглата като лост да измъкна ключа и като се покаже достатъчно дърпам с клещите
lucrat - помощник
Здравейте,

Малко от отвъдното я връщам темата, но се сблъсках със същия проблем. Ако е проблем, че пиша в стара тема ще направя една нова.

Става върпос за вътрешна алуминиева врата. Започна трудно да се заключва и я разглобих, за да я смажа. Всичко ок. След като я сглобих, заключих и отключих, върнах ключа назад, очаквайки, че ще издърпа палеца. Да ама не. Вместо да издърпа палеца прескочи "нещо" и ключът направи 2/3 оборот назад. Не ми е много ясно, какво точно е прескочило и как е станало, но в момента патронът е заклещен в бравата. Въртях, удрях, побътвах, но нито патронът помръдва, нито бравата.
Въпросът ми е има ли как да отстраня патрона без да повреждам бравата. Мислех да счупя клуча и да разпробия директно през него, но проблемът е в това, че самото патронно петле е заклещено и не помръдва. Дори и да разпробия не мисля, че ще има голям ефект, защото пак няма да мога да завъртя петлето. Имам идеята да разпробия точно там където патронът се захваща към бравата и да се опитам да го счупя на две с удар или с издърпване от двете страни. Патронът и бравата са най-обикновенни за интериорен монтаж. Логото им е с две ">>" във вертикална позиция. Не мисля, че имат каквито и да е защити и т.н. Патронът е бял на цвят.
Имам голямо желание сам да се справя, но ако е безнадежно ще се обърна и към ключар, който подозирам, че ще направи нещо подобно. Патронното петле е захапало нещо и ключът не мърда на никъде, има супер слаб луфт.

Ще се радвам на всякъкви идеи и мнения как да отстраня патрона без да повреждам вратата или бравата.
EDI - майстор
Пробий не във въртящата част на самия патрон, а точно под нея, където започва правата част.Така ще отнесеш щифтове и всичко ще се върти свободно.
lucrat - помощник
пет апр 05, 2019 6:38 pmEDI написа:
Пробий не във въртящата част на самия патрон, а точно под нея, където започва правата част.Така ще отнесеш щифтове и всичко ще се върти свободно.
Палецът ще мога ли да го махна или по някакъв начин освободя. В момента се запъва каточели се е заклещил в нещо вътре в самата брава.

Замислям се да отида да купя един патрон и да го разпробия от чисто любопитство :D
novgradski - специалист
Според мен и да пробиеш отдолу (все едно да отключваш и заключваш с всички влизащи ключове) пак може да имаш проблем защото ако петлето на патрона се е заклещило вътре - не можеш да въртиш.Новия патрон не го разваляй , а го запази."Учи се на старо"-грубата интервенция е за него.
На чужд гръб и 100 тояги са малко,ако ми се случи на мен-ще пробивам отдолу...отгоре...на страни...на стружки ще го вадя...ще има и закани...успех.
VLADO66 - майстор
Махаш розетката и здраво хващаш патрона за тясната част с френски ключ.С рязко и силно движение го чупиш.Петлето в този случай изпада и си готов.
miliad - майстор
съб апр 06, 2019 2:43 pmVLADO66 написа:
Махаш розетката и здраво хващаш патрона за тясната част с френски ключ.С рязко и силно движение го чупиш.Петлето в този случай изпада и си готов.
Владо е прав. А щом врата е отворена може да хванеш и от двете страни с нещо. Но свали розетките на патрона.
Този блокаж е вероятно от гребена над патрона, може да не си сглобил бравата както трябва и нещо да се разместило. Друга причина е брава по БДС с патрон по DIN или обратното
root666 - специалист
Здравейте, стаичка между етажите, на която е загубен ключа, някой е разпробил патрона, но където се мушка ключа. Касата е метална. Искам да взема да ползвам стаичката и да плащам наем на входа, но не можем да я отворим. Идеи?



Изображение
plamen6703 - майстор
Прежали шилда на бравата и като го махнеш с водопроводен ключ ще изкършиш патрона и готово. Малко е хард, този вариант, но се справяш за нула време и после сменяш шилдовете и монтираш нов патрон. :partyman:
root666 - специалист
то аз патрона и сега мога да пробвам да го изкъртя, но после как ще превъртя бравата?

Тема "Разбиване на патрон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: