Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
hidrazin - майстор
Junak написа:
А ключа дали е от този патрон :? Щом се е счупил :?
Ако е бил изкривен или спукан не виждам проблем да се счупи.
В тази връзка - днешно време има много фалшиви и калпави заготовки. Основно китайски и турски.
Не ги правят от месинг а някаква бяла плав подобна на ЦАМ.
Не знам точно каква е но се чупи мноооого лесно. Лични преживявания от преди 3-4 седмици.
Ако си вадите дубликати на ключове искайте от хубавите заготовки и гледайте като нарежат зъбите, отдолу да се покажа жълт метал.
Фалшивите ги правят за 1 лев, другите отиват на 2 лева но спестяват разни приключения. :-D
:partyman:
mcm - специалист
Не разбивай патрона, пробвай да го извадиш от бравата. Вкарай обратно останалото в теб парче и пробвай да завъртиш леко колкото палчето на патрона да се прибере, за да извадиш патрона. Ако пък имаш втори ключ, вкараш го от към свободната страна и вадиш патрона, в случай че парчето пречи на здравия ключ, пробваш с избутване или запили леко върха на ключа, за да превърти. Свалиш ли патрона, страната със счупеното я слагаш в положение за вадене на ключа и с удар на патрона в нещо метално парчето излиза. Вадил съм и на място парче с помощ на дебела игла, клещи и м.............та, но си е и до късмет.
alex63 - специалист
todortv написа:
Разпробива се под ключа със свредло 8 мм.
...да де, ама ако не е бронирана...иначе пак става, но с половин дузина качествени свредла с твърдосплавна пластина....
hristov1 - специалист
Здравейте благодаря за линковете но не става така трябва да го разпробия отдолу утре ще видя какви средла имам не ги различавам много кое е за дърво кое е за бетон хаха целта ми е да отстраня патрона за да мога да си сложа нов и нова брава :)Поздрави.
profesionalist_wood - майстор
Снимай бравата да видим какво е състоянието й за да дадем реална оценка
alex63 - специалист
profesionalist_wood написа:
Снимай бравата да видим какво е състоянието й за да дадем реална оценка
...майсторе, очевидно е , че секретната ключалка е заключена, следователно е в бравата, а бравата във вратата!От което следва, че може да снима само ключалката и да видим от коя фирма е и евентуално ако някой има инфо от кухнята на тази фирма да даде съвет.Всичко останало е теория и работа за майстор на място и разбиване, но не и съвет за "направи си сам"!!!
ПП.Сега изчетох всичко.Преди 25 години нямаше бронирани СК. Така, че пробвай с дрелката с обикновено свредло за метал.Точно под въртящата (ротора) част в която влиза ключа със свредло 5/6мм.И после с отверка.Ха дано стане.
А щом е отключена пробвай с пилене на втори ключ(но първо си направи дублаж ако няма трети...) до момента в който влезе в СК до упор (4,5-5мм) и отключи, а после на майстор ще ти я ремонтират, но като знам колко са "компетентни" в ...изказа си майсторите които гледат да ти набутат нещо ново, след като могат да ти направят ремонт за левче...нсикупи нещо китайско- все пак не заключвашдома, а само стаята която е в дома.
Последна промяна от alex63 на нед мар 15, 2015 10:14 pm, променено общо 2 пъти.
al4o - специалист
hristov1 написа:
Здравейте благодаря за съветите патрона е сигурно 20-30 годишен съвсем обикновен си е малко по късно ще пробвам първо с отверка а ако не стане ще използвам дрелката а ключа се счупи защото беше леко изкривен и като го вкарах и завъртях и се счупи...от една година си стой така не е нищо спешно но немога да си заключа стаята и това ме дразни.Ще пиша пак по късно.Поздрави :)))
hidrazin - майстор
alex63 написа:
...и да видим от коя фирма е и евентуално ако някой има инфо от кухнята на тази фирма да даде съвет.Всичко останало е теория и работа за майстор на място и разбиване...
И що така? Човека е написал че патрона е 20-30 годишен и не може да си заключва стаята от една година.
От това следва че става дума за вътрешна врата а там едва ли някой ще сложи някакъв специален патрон.
От годините пък може да съдим за марката на патрона. От тези години най-вероятно "Метал" или "YETI".
То тогава тези бяха основните патрони по магазините. И двата са месингови и се пробиват за отрицателно време.
Още като ученик се научих да ги отварям с ръчната дрелка. Бабата, Бог да я прости често губеше ключове. :sad:
:partyman:
P.S. Колегата al4o ме е изпреварил. :-D
alex63 - специалист
hidrazin написа:

То тогава тези бяха основните патрони по магазините. И двата са месингови и се пробиват за отрицателно време.
Още като ученик се научих да ги отварям с ръчната дрелка. Бабата, Бог да я прости често губеше ключове. :sad:
:partyman:
ПАТРОНИ има в магазините за оръжие.При професионално изказване би трябвало да се знае тази малка подробност, че вратите се заключват със секретни ключалки.Освен това не вися по 24 часа тук и след като изчетох всичко си открих грешката и дадох съвет който може да помогне!Айде пий си ичкията спокойно!

Тема "Разбиване на патрон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: