Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
timon_tg - специалист
Здравейте,

Бях решил да си правя сам някакви капаци на комините против дъжд, но за жалост все не ми остава време.
Харесъл съм си модел подобен на прикачената снимка, с метални профили конструкция и ламаринен покрив.

Всички майстори, който се занимават с покривни обшивки ми предлагат каквото те са си наумили, но не и това.
Дайте предложение към кого да се обърна за тези елементи ? Ако някой има желание и възможност да ги направи да пише.
Благодаря.

Прикачен файл

20151104_212127.jpg
timon_tg - специалист
София, но не мисля че е проблем да се пратят, сам ще си ги монтирам
inspo - майстор
Във всяка една тенекеджийница където има вал могат да ти го направят.
Трябва ти една по дебела ламарина и няколко винкела да и заварят за стойка.
Естествено трябва да им носиш и нужните размери. На комина където ще ляга и колко ти трябва да е голям детайла.
И само да вметна, че ролята на тази шапка ще е да пази само да не влиза вода в комина, ако връща няма да помогне. За целта има други решения.
timon_tg - специалист
как го каза тенекеджийница, все едно са на всяка улица по 2. на 4 места ходин където правят метални обшивки и улуци и ме гледаха като марсианци.. предлагат си само техните изделия от ламарина, които си бяха доста ръбати и не ми допадат. между другото става ли за мойте цели ламарината за обшивки (кафявата) или е тънка ?
шоп - майстор
Ако комина не се използва и шапката ще има само декоративна функция-може да я направиш от ламарина с ПВЦ покритие оцветено по RAL

ако си използваш комина шапката я направи от неръждаема ламарина.

Ето го и моят комин след силният вятър:-( Направо вятърът я направи на парчета и я свали на двора.
Инокса няма проблеми, но коничната шапката от 1.2мм поцинкована ламарина издържа на агресията на димните газове само 2-3 години. Не помня преди 2-3 години, защо и нея не я направих неръждаема :x

Ако и ти искаш да имаш такава грозна картинка си я направи от черна ламарина.

Прикачен файл

SAM_8617.JPG
Чираче - майстор
Има тема във форума, но не ми се търси. Шапката от снимката си направи колега, но само за аспиратор. Не влиза вода в комина, не връща, и винаги има тяга. Когато гори огън, температурата на шапката е доста висока. За това я направи от ламарина 1мм, неръждаема. Сечението може да е кръгло, може квадратно, може и правоъгълно. Всеки тенекеджия може да го направи.

Прикачен файл

SN850405.jpg
SN850405.jpg (79.97 KиБ) Видяна 10330 пъти
Hoвoceлckи - майстор
timon_tg написа:
... сам ще си ги монтирам
Точно монтирането ... Имаш ли изляти шапки? Тези на снимката изглеждат да са в бетона :? Чудя се как се чисти такъв комин :?: Ти как смяташ да ги захващаш? Наистина най-доброто решение е неръж, но ще си струва парички. Знам човек, който ще ти ги направи и ако искаш на лични ще ти дам телефон да се договаряте.
Хубави изпълнения се получават с керемиди и зидарийка. Не ти ли допада? След като казваш, че ще си ги монтираш, вероятно би се справил и с това.
Dan40PancheF - специалист
Kaжи ориентировъчно размерите на комина. Колко висока искаш да е шапката и прочие . Пък някой може и да се навие .

Тема "Метална шапка за комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: