Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
p.v.x - майстор
Ако въпроса ти е за бетоновите шапки , то горната червена част е капак , и се маха.
Долната част се лепи към комина.
Полага се стълба , легнала върху керемидите , и си стигаш спокойно до комина , без да повредиш покритието на покрива.
Hoвoceлckи - майстор
p.v.x написа:
горната червена част е капак , и се маха.
Хваната е с болтове? Как се опазват от атмосферните условия да не раждясат и запекат?
p.v.x - майстор
Hoвoceлckи написа:
p.v.x написа:
горната червена част е капак , и се маха.
Хваната е с болтове? Как се опазват от атмосферните условия да не раждясат и запекат?

Ако въпроса е за тези масивните - Бетонови. Горната червена част е капак , и се маха.Изображение
Hoвoceлckи - майстор
Не съм схванал отговора ти (на условен въпрос). А и мислех, че се обсъждаха метални шапки. То и тази няма ли някакво допълнително (освен собствената си тежест) закрепване против силен вятър?
Струва ми се, че някой беше писал, че чистел отдолу нагоре като навивал някакви гъвкави пръти ... :?
c_gul - напреднал
Такива шапки продават фирмите за безшевни олуци. Когато обръщат комина, предлагат и различни шапки /40-60лв./
p.v.x - майстор
Hoвoceлckи написа:
То и тази няма ли някакво допълнително (освен собствената си тежест) закрепване против силен вятър?

Само на собствената си тежест.
Доста е тежка.
Във началото имаше съмнения.
Устоя на доста яки пориви , и вече не я мислим.
Има и капко-уловител от долната страна.


пп.Извинявам се на автора на темата.

:rock:
fill - специалист
koveslav написа:
Hoвoceлckи написа:
С пиратки, с нафталин, с котка ... Дядо Коледа също няма пречки да мине :-D
Ако е майтап-хахаха и от мен.Но въпроса ми беше съвсем сериозен.
Ако първата снимка е от кооперацията срещу унгарското посолство,значи съм ги правил аз.Демонтират се много лесно.Крачетата са от 40х40х2 мм,а замонолитените чакащи са от 35х35 мм.Свръзката е с болт през двете.
mikluho - специалист
Виждам че в темата не е писано близо година но искам да ви споделя моя идея за заместител на Завършващ конус с пръстен за комин на SCHIEDEL 200 мм която е на цена 132 лева с ДДС :evil:
Изображение
Не можах да се навия да ги дам тия пари и ето какво сглобих за половин час и 10 лева :-D
Два броя цинкови кофи , 10 и 15 литра.
10 литровата я нахаквам в покриващата плоча
Изображение
за да отбележа къде да я отрежа
Изображение
Тя ще пази при дъжд да не влиза вода м/у бетонните блокчета и керамичните тела и да мокри изолацията .
Голямата 15 литрова кофа и огъвам ушите за дръжката на 90 градуса /те ще са за закрепване към плочата/ и разчертавам за рязане дъното
Изображение
Да се получи ето така
Изображение
След това огъвам получените ламели към керамичното тяло
Изображение
При монтажа смятам само да ползвам силикон за малката кофа към плочата
Изображение
Всички елементи могат да се демонтират на място и да бъдат подменени по всяко едно време :-D
Да видим дали ще изкара някоя друга година :?
Изображение
Утре ще кача снимка на вече монтираният шано конус за 10 лева
profesionalist_wood - майстор
Страхотно е станало.Можеш дори да надградиш отгоре със онези въртящите се шапки и да го закрепиш със самонарезни винтове
Иначе е яко
trolazol - специалист
mikluho написа:
Виждам че в темата не е писано близо година но искам да ви споделя моя идея за заместител на Завършващ конус с пръстен за комин на SCHIEDEL 200 мм която е на цена 132 лева с ДДС :evil:
Изображение
Не можах да се навия да ги дам тия пари и ето какво сглобих за половин час и 10 лева :-D
Два броя цинкови кофи , 10 и 15 литра.
10 литровата я нахаквам в покриващата плоча
Изображение
за да отбележа къде да я отрежа
Изображение
Тя ще пази при дъжд да не влиза вода м/у бетонните блокчета и керамичните тела и да мокри изолацията .
Голямата 15 литрова кофа и огъвам ушите за дръжката на 90 градуса /те ще са за закрепване към плочата/ и разчертавам за рязане дъното
Изображение
Да се получи ето така
Изображение
След това огъвам получените ламели към керамичното тяло
Изображение
При монтажа смятам само да ползвам силикон за малката кофа към плочата
Изображение
Всички елементи могат да се демонтират на място и да бъдат подменени по всяко едно време :-D
Да видим дали ще изкара някоя друга година :?
Изображение
Утре ще кача снимка на вече монтираният шано конус за 10 лева
Циментовата плочка с какви размери е ? Намира ли се в България ? Вижда се и нещо като водооткап което я прави доста подходяща
.?

Тема "Метална шапка за комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: