Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Фитилчо - майстор
Благодаря за съвета. С облепване е по лесно според мен, особено на такива прави детайли.
lov - майстор
Избягвай всякаква интервенция по паралелите дори и на напречния и кръстатия супорт. Клинове притискачи планки и всичките тези неща които са за обирането на луфтовете са си направили легла. Разбуташ ли ги не, че няма оправия ама ще се вкараш в такъв филм че ще ти се отще от стругове. Щифтовете вероятно са конусни. Набиват се с чука правят си легла в метала и после пи никакъв начин няма начин да получиш същото. Сглобката е технологична и там се пипа само при капитален ремонт.
И вземи помоли да ти отделят темата от корозията щото така я оспамихме яко.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Фитилчо написа:
Благодаря за съвета. С облепване е по лесно според мен, особено на такива прави детайли.
Има си места и за другото. Ако потрябва
nautilus33 - майстор
Един въпрос и от мен- става дума за рабицова мрежа, нова. Да я боядисам ли със сребърен феролит с цел да издържи по-дълго без да се появи ръжда, защото като я знам, след месец на открито, предполагам веднага ще почне да ръждясва.
hidrazin - майстор
Е като ще е на открито защо не взе поцинкована рабицива мрежа?
:partyman:
profesionalist_wood - майстор
Фитилчо написа:
Ще те послущам.
Все пак, само да поясня, че самите паралели имат фиксиращи щифтове.

НО НЯМА ДА ПИПАМ ТАМ ЗА НИЩО НА СВЕТА :-$ :2thumbs:
Те се облепват много лесно за да се боядиса базата, така, че не е проблем изобщо.
:wink:
Прав е,ама аз във какъв филм се вкарах преди време...и то заради удар по невнимание ми се цензура мамата :-D
И още е в насипно състояние...

Ако искаш тотален ремонт,приготви $$$ и газ към някой от ЗММ заводите или в китайския магазин за стругове в Дружба дето ремонтират динозаври
nautilus33 - майстор
hidrazin написа:
Е като ще е на открито защо не взе поцинкована рабицива мрежа?
:partyman:
ЗАбравих да спомена, че е поцинкована. На като знам какво е качеството на днешно време, няма да кара много. Имах оградна поцинкована, и точно за няколко месеца цялата е ръждясала.
hidrazin - майстор
nautilus33 написа:
ЗАбравих да спомена, че е поцинкована. На като знам какво е качеството на днешно време, няма да кара много. Имах оградна поцинкована, и точно за няколко месеца цялата е ръждясала.
Мрежата - трябвало е да вземеш горещо поцинкована.
За оградата не знам точно за каква ограда става дума нейните елементи също трябва да са горещо поцинковани.
И то при гарантирана дебелина на покритието 70 микрона за да изкарат едно 30-тина години при нормален климат.
Трудно но се намират и горещо поцинковани изделия.
В края на краищата има и фирми които извършват горещо поцинковане.
Не знам колко ще помогне боядисването с феролит.
По принцип на скоро нанесен цинк трудно хващат бои...
:partyman:
nautilus33 - майстор
Не ме разбирай погрешно, но ако ида в някой от тукашните магазини и ги питам за горещо поцинкована мрежа/рабица, ще ме гледат като паднали от марс. Те за един байц за дърво се чудеха и накрая си купих от София. Та, надявам се, че разбираш какво е положението :) Иначе мрежата е за един зайчарник, и поръчка от интернет не си заслужава. Ще я видя колко ще изкара.
hidrazin - майстор
Ами предполагам че квадратурата на мрежата не е голяма?
Като искаш пробвай с феролит но чак напролет.
Ако мрежата е нова е почти сигурно че няма да хване добре.
По принцип има бои за студено поцинковане - вършат добра работа но и цените са...
:partyman:

Тема "борба с ръждата (от stan73)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: