Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Pgv64 - специалист
Медната тръбичка е отива нагоре и влиза в горната част на шейната и служи за смазване на надлъжните паралели.Не е болка за умиране защото може първоначално да ги мажеш като поливаш с масльонка и разкарваш шейната напред- назад.Ако ги мажеш по два пъти на ден при лека работа и поне 3 пъти при нормална . може и да не се затормозяваш.В горната част на присадката с прозорчето на шейната ще видиш една малка ръчка ,която служи за прехвърляне посоката на маслото- дали да ходи на паралелите дали да смазва зъбното колело на гребена или да върти маслото в кутията на шейната по предавките.Честито за придобивката и успех!При връзване на машината към мрежата спази посоката на въртене на двигателя.Като отвориш капака отстрани където са ремъците ще видиш ремъчната шайба на входящия вал .На нея е указана посоката на въртене.А по нашенски ,когато вдигнеш ръчката на съединителя нагоре универсала трябва да завърти към теб /посока обратна на часовниковата стрелка когато гледаш отпред с/у него/.
Прикачен файл:
IMG_20170125_120900-a.jpg
smokee - специалист
Благодаря ти много pgv.Посоката на въртене вече ми е ясна.Искам да попитам какви количества масла събират трите кутии - скоростна,подавателна и супортна и тъй като мога да взема доста изгодно трансмисионно масло Приста с фирмена отстъпка от един склад,където нямат М10Д (само Приста). То по-добро ли е от М10Д ?ЗНам,че майсторите масово сипват М10Д и гарантират,че отговаря идеално на смазочните изисквания на струга.
iliya_i - майстор
smokee написа:
...където нямат М10Д (само Приста)....
А няма ли M10D на Приста?
smokee - специалист
Имат
То става ли за струга и какво количество да купя?
Pgv64 - специалист
Вземи си 20 л и таман ще ти остане за поливане на паралелите и други места за мазане.Апропо на битака в София продават М10Д по2,50 за л. ,но само в събота идва човека с маслото​.
smokee - специалист
И аз горе долу за толкова го намирам - 2.80лв в Бургас
https://www.olx.bg/ad/maslo-m10d-m10d-I ... 05bdcba518

Но ми се струва,че хидравлично или трансмисионно на Приста ще е по-хубаво от чистото М10Д
wanderer - специалист
smokee написа:

Но ми се струва,че хидравлично или трансмисионно на Приста ще е по-хубаво от чистото М10Д
  • хидравличното масло няма много общо с трансмисионното. някакси сравнено с м10д тези две масла са в двете крайности???

Тема "Въпроси за покупка на струг от начинаещ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: