Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
didoto231 - помощник
Здравейте,

Имам следния проблем, надявам се темата да е за тази секция от форума, а именно:
При силен дъжд , тавана около водосточната тръба капе и подпухва мазилката около тръбата. Това не е от сега, а от няколко години, но тъй като в момента правим ремонт и ще се измазва впоследствие и терасата, искам да го реша този проблем.
Ходих в съседите отгоре , тръбата в техния балкон (които е остъклен) , те няма достъп до пряка водна струя отвън , няма изгнило , няма мокро няма нищо.
Идва един майстори и каза че някъде между плочата между нас и съседите има разминаване(явно на сглобката), но не бил сигурен и искаше да я режи отдоло да я гледа. Аз като гледам и мерих , това парче тръба е цяло и не би трябва да има сглобка в плочата.
Друг по телефона ми обяви приятна цена в горната половина на XXX лева без да е видял за какво става на въпрос.

Гледах ги аз тези тръби , между 5-15 лева са на л.м , скобата поцинкована е 1-2 лева.

Как според вас е най-удачно да се подходи - да се закупи нова тръба и да се монтира до сглобката на съседите отгоре+скоба , да се режи да се търси проблема къде е откъм нас или нещо друго?

Интересува ме мнение и конректно майстор, които се занимава с подобен вид ремонти. Става въпрос за град Варна.
Прилагам снимки
http://imgur.com/a/Ng4Hj/all
alabal - специалист
От снимките не мога да разбера дали тръбите дали са метални. Ако е така е нормално след 20 -на години да текат. Варта и цимента са ги разяли и в замазана част сигурно е останала само боята -метала е заминал. Разкърти около тръбата и смени и ако можеш смени малко над горната и малко под долната плоча там положението сигурно е същото. И сложи пластмасови или някакви неръждаеми че иначе след 10 години пак ще ремонтираш. Ако сложиш пластмасови може за по сигурно да им направиш някаква кутия от гипсокартон или нещо подобно уж ги дават UV издръжливи ама все пак.
didoto231 - помощник
метални са , мисля че от неръждавейка , просто са боядисани отгоре незнайно кога
мерси за коментара
Andri01 - майстор
Същия номер го правих преди 3г. при родителите ми. Тръбата беше игнила томно в плочата. Рязане от долу на около 600мм.,отгоре-към 400мм.. Слагане парче,което горе влиза отвън на тръбата ,а долу-от вътре. Сложиш ПВЦ 110мм. / мисля/. Замазване около новата тръба.
chapara - майстор
Генерална подмяна на цялата вертикала, а не на парче. Това са общи части и се поемат от касата на кооперацията. Има си пластмасови тръби за външно, примерно с едно потърсване в нета:
http://www.ekos96.com/%D0%BA%D0%B0%D1%8 ... 1%D0%B8-80

:wink:
didoto231 - помощник
chapara написа:
Генерална подмяна на цялата вертикала, а не на парче. Това са общи части и се поемат от касата на кооперацията. Има си пластмасови тръби за външно, примерно с едно потърсване в нета:
http://www.ekos96.com/%D0%BA%D0%B0%D1%8 ... 1%D0%B8-80

:wink:
Така е, но има го и момента с неразбраните съседи, тъй като сме 10 етажа, мисля да не ги занимавам, защото ще има реплики от рода на

"Защо да ги сменяме, у нас е добре" и прочие.
kozl - майстор
Терасите как се отводняват? С барабакан (чучур) ли или имат сифон?

Тема "Водосточна тръба на терасата - теч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: