• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogo7777 - майстор
Не знаеш как, но имаш и претенции..... Не е ли малко нахално пред майсторите в занаята?
Не
Ти майстор ли си....майсторе?
Чираче - майстор
gogo7777 написа:
Не
Ти майстор ли си....майсторе?
Нямам никаква представа защо много хора се обръщат така към мен. Аз съм си чираче :lol:
angelfilev - специалист
gogo7777 написа:
Ахааа.....при 150мм може да стане работата. :wink: Аз сега си го представям мислено как би изглеждало. Аз бих разделил паното за едната част на вратата на 6 по-малки пана. Тогава абканта би огънал ламарината с по-малък градус и естетически ще е ОК.... :wink:
Много стойностно предложение за проблема на arxd129. Вместо на 6 нека да раздели на 60, на 600 ми се струва много. :)
Хем няма да търси абкант, хем ще може да ги огъне с две къси парчета винкел в менгемето, хем ще добие уникалност и ще бъде географски ориентир. :)

Ако на arxd129 още не му е ясна технологията да изреже от хартия един правоъгълник, например 148х100 мм, да го сгъне по двата диагонала и да види какво се получава.
Hoвoceлckи - майстор
Ето нещо готово в този дух тогава:
Прикачен файл:
Коледна звезда.jpg
:wink:
jess777 - помощник
Я виж тука - просечена ламарина , въпреки че не знам колко ще помогне :?
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
шоп написа:
Когато правих врати за мазета с размери грубо 2000х800 най-добре естетически изглеждаше ако височината на "пирамидата" е именно 20-30 мм.

Иначе дори и на моят ръчен абкант горният нож се вдига почти 150мм
За тази дължина на диагонала ще трябва да се увеличи ъгъла, че иначе височината на пирамидата отива над 200мм.
:partyman:
Прикачен файл:
diagonal.PNG
diagonal.PNG (43.9 KиБ) Видяна 2095 пъти
шоп - майстор
abcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:

Иначе дори и на моят ръчен абкант горният нож се вдига почти 150мм
Прав си. забравих да спомена, че вратата с височина 2000 мм се дели на две табли с приблизителен размер 800х900, зашото по средата се разеляше с пано около 800х200 където се помества бравата. И 150 градуса е ограничителят на абканта. Ламарината винаги връща и реалният ъгъл винаги е малко по-малко.
fill - специалист
Най елементарното приспособление което съм правил е от три винкела и два крика по 3 тона.Подобна пирамида има само два диагонала,няма полу...Формата,която искаш да постигнеш се получава най лесно на престилков абкант.Ако Разлог не ти е проблемна дестинация,срещу бира мога да те освободя от проблема
arxd129 - специалист
fill написа:
Най елементарното приспособление което съм правил е от три винкела и два крика по 3 тона.Подобна пирамида има само два диагонала,няма полу...Формата,която искаш да постигнеш се получава най лесно на престилков абкант.Ако Разлог не ти е проблемна дестинация,срещу бира мога да те освободя от проблема
А колко бира? :yawinkle: ....Шегувам се. Прощавайте!

Бихте ли споделил за трите винкела и двата крика. Благодаря.

А Разлог ми е далечко. Но благодаря за отзивчивостта.

------

Та подхванах темата наново. Щото, бавно-славно, стигнах до основния ориентир на българина: Кривата круша.

Направих рамката /скелета на врата/, пантите и толкова. Стигнах пак до ламарината. Точно три листа ми стигат. С разкрояване де.

И пак мисля за ръбовете. Сега. Отново.

Поразшетах се тук-там: Преса - никъде няма. Абканти - един. Говорих за цена.... Какво да ви кажа...

Като препрочитам темата, виждам следното.

Казвате:

inspo
Не знам автора на темата къде е търсил, но има много места където ще му ги сгънат за смешни пари.



шоп
Ако автора на темата бе от Сф щях да го изпратя при майстор. Сгъвката и сряза струват стотинки.

Иначе 40 ст струва сряз и сгъвка за 2 метровата гилотина и абкант до 3 мм ламарина.



А на мен знаете ли каква цена ми поискаха?! 1.20 лв на килограм!!!
За огъването на 2 листа 1000/1500, на два листа 1000/1000 и на два листа 500/1000 - за ОБЩО 12 диагонала, тоя с абканта ми иска 70 лв.

Та... защо повдигам темата. 70 кинта не са много пари...
Ама при положение, че един иска да ми свърши работа срещу малко бира, а друг казва, че сгъването на един ръб е около 50 стотинки...

Какви са тези ценови разлики! Тоя с абканта гъбарка ли се с мен. А говореше сериозно. :shock: :?

Май пак ще се насоча към самоделно огъване с винкели. Ама барем да бях виждал някъде...
mcm - специалист
Ето:

viewtopic.php?t=30904
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Огъване на полудиагоналите на ламарина /без абкант-машина/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: