Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Георги М. - помощник
Здравейте,
от известно време търся фирма/майстор, който може да изпълни този детайл от схемата на снимката.
И удрям на камък с момента на огъването на иноксовия лист. Валовете на огъващите машини във фирмите с които съм контактувал не могат да огънат детайла в диаметър 42 мм. Ако някой има идея кой може да изпълни това ще съм благодарен и готов да почерпя.

Прикачен файл

Vana1.png
шоп - майстор
Ширината на улея не трябва ли да е 84 мм?

Колко бройки Ви трябват?
genkogenev - специалист
Размера е много малък за вал. Не , че няма такива машини . Защо не помислиш за тръба , която може да се превърне във въпросния детайл ? С точния размер ще е малко тръдно , но може и да се намери .
lov - майстор
Огъването на такива малки диаметри не се прави с валове а със странично притискащи профилни ролки. Материала трябва да е на дълга лента. Така се правят и шевните тръби но едва ли някой ще се навие да си играе и спре поточна линия за малко бройки. Виждал съм валове с малък диаметър за направата на улуци в един стар майстор тенекеджия. Валовете са около 50мм но пак ще ти е трудно защото за да поведе на единия вал има прорез и заготовката се вкарва там. Тази допълнителна сгъвка се ползва за скопчаването после при теб ще е излишна. Та дири някой стар майстор защото според мен машинката е била фабрична и на времето се е ползвала а не като сега готови от магазина. Може да се опита и без предварително вкарване в процепа. Знам я даже къде се намира но не мога да се ангажирам да ти помогна. Малко е сложна ситуацията там. Утре даже ще се опитам да им ударя едно кадро поне за ориентир щото ще ходя до тази работилница.
Георги М. - помощник
шоп написа:
Ширината на улея не трябва ли да е 84 мм?

Колко бройки Ви трябват?
Ширината на улея е 42 мм както е на схемата.
Дълбочината на ваничката е объркана от мен и е 21 мм всъщност.
Бройките са първоначално 10 с тенденция за повече.
Последна промяна от Георги М. на чет дек 08, 2016 12:29 am, променено общо 1 път.
Георги М. - помощник
genkogenev написа:
Размера е много малък за вал. Не , че няма такива машини . Защо не помислиш за тръба , която може да се превърне във въпросния детайл ? С точния размер ще е малко тръдно , но може и да се намери .
Тръбите с външен диаметър 42 мм са с минимална дебелина на материала 1.5 мм, което е много за целта и теглото на детайла става доста. Плюс това ми трябва да е изработен от инокс, а не само неръждавейка. Иноксови тръби намерих при някакъв дистрибутор на немски производител, но на този диаметър нямат.
Последна промяна от Георги М. на чет дек 08, 2016 12:27 am, променено общо 1 път.
Георги М. - помощник
lov написа:
Знам я даже къде се намира но не мога да се ангажирам да ти помогна. Малко е сложна ситуацията там. Утре даже ще се опитам да им ударя едно кадро поне за ориентир щото ще ходя до тази работилница.
Благодаря предварително за "кадрото".Всяка информация ще ми е от полза.
Гост - специалист
Георги М. написа:
Плюс това ми трябва да е изработен от инокс, а не само неръждавейка.
Би ли обяснил каква е разликата?
След което ще ти дам координати на фирма в София, които разполагат с подходящия инструмент да ти изработят детайла.
EDI - майстор
Няма разлика, едно нещо с различни имена, да звучи по-загадъчно и тежко, не някаква си проста неръждаема стомата. :lol:
шоп - майстор
Инокс= огледална неръждавейка; едно и също е

В София на 7 ми км на Цариградско шосе знам 3-4 фирми, които могат да ти направят детайлите, но бройките са малко и едва ли ще се наемат. Ще звънна днес на един приятел, който е собственик на една от фирмите да попитам все пак.

Тема "Огъване инокс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: