• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
cat - специалист
Здравейте излезе малко ремонт и ще се вдигат тежести а ток няма наоколо мисля да си купувам ръчна лебедка , обаче не ми се дават много пари за нещо което ще ползвам на 2г веднъж и се спрях на това

Изображение

Някой работил ли е с такава става ли за нещо или да давам едни много пари за нещо читаво ?
MamaMy - майстор
Не казваш за какво и колко ще се ползва. Аз например си разглобих колата и я продадох на части в един хамбар. Ток няма. Няма и лебедка, но имам 4 бр четворни макари с кука и 60м въже 8мм. Спретнах си чудесна полиспаст системка и измъкнах мотора с кутията абсолютно сам без чужда помощ. В момента съм вдигнал и купето отпред да свалям предния мост. Като пари съм похарчил почти 40 лв на няколко пъти.

Изображение
cat - специалист
Ще се вдигат 3 редуктора тежащи 750 кг и двигател 900 кг , имам русенски телфер но е електрически а и монтажа му е труден . Мисля да монтирам лебедката на тринога от тръби за скеле спускам редукторите на палет и с количката навънка , и тази цялата гимнастика е заради врата широка 1,2 м не разрешават събарянето на паянтова стена да вляза с фадрома в помещението и всичко да се изнесе и натовари .
Avas_co - майстор
Тия китайски цукове хич не ми вдъхват доверие.
Имах преди време едни изпълнения с един такъв, но син.
Директно го бях засилил в кофата за боклук.
Вземи си райдерски, по-минават.При мен с не много интензивно натоварване карат по няколко години.
Обикновенно при даване надолу с товар трошат един лагер и са до там, хубавото, е че блокират и няма опасност от фал.
Сега съм се загледал по Yale и Tractel, но ще видим, там вече нещата са истински, е и цената да.
cat - специалист
Благодаря за мнението , загледах се по истинските ама цената е по 5 а много рядко ще я ползвам ще взема райдър и каквото стане . Може още като я получа и да подменя всички лагери .
Avas_co - майстор
cat написа:
Благодаря за мнението , загледах се по истинските ама цената е по 5 а много рядко ще я ползвам ще взема райдър и каквото стане . Може още като я получа и да подменя всички лагери .
Ти пък, чак лагерите ще сменяш.Първия ми го ползвах над шест години и го зарязах някъде, че нещо си.
Втория го ползвах няколко години, преди да сгъне лагерчето.
Ако ти трябва дължина, аз лично взимам три тонни, махам куката и го карам на права линия, тоест го правя на тон и половина, а за закачане слагам едно шегелче 10 мм.
Наскоро ползвах едно Yale, е съвсем друга бира е.
cat - специалист
Днеска в 14ч лебедката беше в къщи, ма тия дето са по 60 лв 2т са от най ниското китайско качество то не че има какво да и се развали ама я разглобих вече е с лагери ВМЗ . Чаркалъците вътре бяха добре напаснати обаче нямаше нито един стегнат болт, спирачката и има един малък феродов диск феродото май не е точно феродо ами пресована тоалетна хартия подмених го и вече спира в момента в който спре тънкия синджир . Смятам че ще върши работа , след няколко дни ще пиша как се е представило китайското чудо но смятам че си заслужава човек да спести някой лев и да си поиграе 2 часа понеже разликата от 240 лв си е доста .
Avas_co - майстор
Какво, си взе в крайна сметка ?
Райдер или ?
Че двутонния райдер е повечко пари от 60 лева, моя тритонния беше към 150-160 лева, за това като сгъне ще заделя 500-600лева и ще си взема Yale с нужната ми дължина на веригата.
Имай едно наум и с веригата, не съм виждал, но съм чувал за късания, големия проблем на китайчетата е именно веригата, тя естествено не е истинската, че тя много пари, а звената не са с еднаква форма и размер, което си е проблем, а ако се стигне до смяна на верига с истинска цялото упражнение се обезсмисля.
cat - специалист
Китайчето се представи добре работи си, вдигна двигателя и единия редуктор ,направихме му една конструкция от тръби за скеле закачихме го на нея и си свършихме работата . Не е Райдър от тия кръглите е няма написана марка и модел само меид ин чина и сериен номер, не можах да намеря 2т Райдър . Веригата ми се вижда хубава звената за еднакви и заварени не се деформират при вдигане на 900 кг .
Последна промяна от cat на чет дек 15, 2016 9:55 pm, променено общо 1 път.
Avas_co - майстор
Имай си едно наум с тая играчка.
Преди години един колега ми беше взел първия Райдер, та ми остави някакво такова недоразумение взимано за педесе кинта от пазара( само че май беше синьо), ами на няколко пъти се припотих как приплъзва надолу, само си свърших работата и в казана, не че райдерския е нещо уау, но едно от мойте момчета ми разказваше като работил за някакъв ентусиаст, който ги водил по Европа да монтират с инструменти от Лъки бой, та при някаква ситуация скъсали на два пъти верига, на някакъв такъв цук от пазара, пак за 50-60 кинта.
Днес ги гледах Райдърските за по 120-130 лева за двутонен и над 180 лева за тритонен, хм определено другия път ще си взема едно Yale.
  • 1
  • 2

Тема "Ръчна верижна лебедка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: