Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Здравейте, търсих във форума но не можах да открия подобна тема. В работата имаме един стар хидравличен абкант(подозирам че е български) на който му дойде време да се осъвремени. Няма никакви табели нито номера и ми е изключително трудно да разбера каквото и да било за това се обръщам към Вас ако някой се е сблъсквал с подобна техника. Имам няколко въпроса:
1. предполагам, че маслото е доста старо и е редно да се смени, но с какво масло.... предполагам нещо от сорта на МХЛ 32. След смяната на маслото възниква и другия въпрос колко масло събира( няма нивомер или щека за нивото на маслото) как да се ориентирам в ситуацията
2. в студеното време помпата се тормози предполагам е заради лошо масло или замръзва дали някакъв подгрев не би решил проблема.
3.намерих разни фирми, които се занимават с внос на ножове и призми. Дали няма български производители на подобни изделия?
Прикачвам снимка на абканта
Дано някой успее да помогне. Поздрави и хубава вечер!

Прикачен файл

hg.jpg
hg.jpg (35.12 KиБ) Видяна 1986 пъти
cat - специалист
Здравей , първо да уточня че не съм виждал такъв абкант . МХЛ 32 не става ползвай МХЛ 46 , замери налягането на хидравликката много е вероятно нищо да и няма . Това че се тормози идва от един клапан който 90% се намира на разпределителя или има хидравличен цилиндър който не изключва . Налягането трябва да е от 180 до 220 ако е по малко няма работи но при вас се тормози мотора значи е по високо . Струва ми се че цилиндрите са от по простите без клапан така ми се вижда на снимката .
Последна промяна от cat на ср дек 28, 2016 5:34 pm, променено общо 1 път.
Гост - специалист
Има български производител- бившият "Вапцаров"-Плевен. Бяха "Вапцаров- прес" В последствие се сляха с "Вапцаров- хидро" и се преименуваха на 'Ваптех" http://bg.vaptech.bg/ . Имат в гамата си производство и при заявка могат да ти произведат и цяла машина, предполагам, че могат и греда+ нож да ти направят. Нищо не ти пречи да им поискаш оферта.

Нещо не го откривам в сайт им... Но- имат няколко произведени бройки. Вярно, имаха проблеми със закалката на инструментите, че се огъваха, та вероятно затова. Но- обади им се, нищо не ти пречи
volf - специалист
За маслото;Преценяваш колко е обема на резервоара и зареждаш 80 процента.
cat написа:
Здравей , първо да уточня че не съм виждал такъв абкант . МХЛ 32 не става ползвай МХЛ 46 , замери налягането на хидравликката много е вероятно нищо да и няма . Това че се тормози идва от един клапан който 90% се намира на разпределителя или има хидравличен цилиндър който не изключва . Налягането трябва да е от 180 до 220 ако е по малко няма работи но при вас се тормози мотора значи е по високо . Струва ми се че цилиндрите са от по простите без клапан така ми се вижда на снимката .
Благодаря много за информацията! Може би не съм се изразил достатъчно правилно, машината работи коректно когато околната температурата е около 3 градуса( под тази температура се чува едно виене).Днес ще направя повече снимки за да добиете представа за каква техника иде реч.
cat - специалист
Може и да са му наляли некво масло кот има така . Сменете го заедно с филтъра ако пак има проблем най добре се обърнете към сервиз едва ли имате нужния инструмент , иначе е просто електромотор хидропомпа разпределител и цилиндрите.

Тема "стар хидравличен абкант" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: