Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dimko1 - специалист
8180 написа:
Благодаря момчета.
Чукнах известен магазин в Сф. и всичките предложени киселини не се предлагат за физически лица.
Ще мисля откъде.
Този гел за заварки предполагам ще е по-достъпен.
Че ти в София ако не можеш да си купиш солна киселина,що за столица е това, аз в моето село в железарския магазин мога да си купя колкото си искам шишета солна киселина.
plamen6703 - майстор
Нека почука тук http://www.chimtex.com/products.php?sea ... 1%81%D0%B8 ще му се отвори и ще бъде обслужен по пълна програма :wink:
mgbagera - специалист
Метода с нанасянето на цинково покритие дали е по ефикасен от третирането с ръждопреобразувател или друга химия от магазините ?

За ръждопреобразувателя на Вюрт само добри отзиви чувам.
gogo7777 - майстор
А иначе може би Гого може да успее да намери и покаже как се покриват заварки на място щото му е в областа на професията.
Виждал съм да се ползва метода за финно наваряване като за нанасяне на защитно покритие. Метода е ROTOTEC EUTALLOY/така се казва и бренера за наваряване/ и е патент на Кастолин. Имат всякакви разпрашени метали, комбинации от тях, металокерамики и кво ли още не, включително и цинк. Представлява образно казано горелка+компресор, само дето вместо компресот се ползват бутилки с кислород и ацетилен :lol: Металният прах се впръсква пред горелката и той се стопява във въздуха миг преди да достигне детайла.....абе все едно Тинки си боядисва калника на колата ама с компресор :lol:
Прикачен файл:
8686.JPG
8686.JPG (29.42 KиБ) Видяна 2202 пъти

Галванично "на място" може да се поцинкова /или друго покритие/ с "писалка".

Друг варянт е с колоидни гелове /виждал съм само сребърен/ и обикновенна газова горелка. След изпичането остава чист метал. Ползва се за посребряване на контактните повърхности на медните шини по разни електрически съоръжения.
mgbagera - специалист
Някой запознат с електролизата може ли да изкаже мнение :?

Пуснах едни ръждиви инструменти да се чистят чрез електролиза но се съмнявам че съм объркал съставката за активиране :| Какъв трябва да е активиращия агент във водата за да се получи номера ?

1 сода за хляб - Натриев бикарбонат
2 сода каустик - Натриев хидроксид
3 белина - Натриев хипохлорит


Аз сложих бикарбонат и реакцията започна но се съмнявам че може и да съм объркал :?


===============================================================

Току-що го изключих след около 4 часа работа и ефекта е поразителен :) Раздвижен ключ който беше толкова ръждясал че не се движеше, нито пък се виждаше номерацията сега е чист до здрав метал. Голяма част от ръждата беше изпопадала а останалата по ключа беше на каша и се избърса с парцал.

Като лек недостатък на този процес искам да спомена че метала излиза потъмнял (почти черен все едно е обгорен)! Вероятно има и друг химичен път по който да се изсветли ако не ви се търка с телената четка :) Може да се пробва и по горе написания от мен метод за поцинковане.
grace - специалист
Здравейте, днеска си купих такава четка http://raider.bg/c/chetki-teleni-za-mas ... 8-75mm-305

Сложих я на ъглошлайфа, това нещо вибрира като лудо, вибрира равномерно, но вибрациите са толкова страшни че не можеш да издържиш повече от 10 секунди, ръката ти се скапва. Това нещо нормално ли е? Аз взех най-малката 75мм.
ESPACE - майстор
Ако си я сложил на малък ъглошлайф с 10-12000 оборота вероятно ще вибрира много. Или намали оборотите или я сложи на голям ъглошлайф.
grace - специалист
Да, на малък Бош (син) я сложих, и аз това си помислих че трябва да се намалят оборотите, ама не знам как ще стане, имах една китайска джаджа за намаляне на обороти, ама замина на втория ден.
Фитилчо - майстор
Затова, като ви пее радиото да си купувате машини с промяна на оборотите, да слушате ;) нищо , че "не се използват"

Тема "Чистене на ръжда в домашни условия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: