Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
8180 - майстор
А някаква идея за ръждива вадичка на тоалетна чиния?
С Кола и лимонтузу -частичен успех.
gogo7777 - майстор
Азотна киселина, но трябва да намериш начин ръждивата вадичка да покисне известно време в киселината. Сещам се за киселината за почистване на заварки, която е гелообразна и би улеснило задачата. Не съм пробвал обаче.
Проблем е и самото умокряне на участъка. Порцелана е доста гладък и порите, в които са се набили тези окиси са много малки.
hidrazin - майстор
8180 написа:
А някаква идея за ръждива вадичка на тоалетна чиния?
С Кола и лимонтузу -частичен успех.
Намокряш парцалче със солна киселина и го пльосваш върху ръждивата вадичка.
Или първо го пльосваш и после го поливаш...
:partyman:
fantom - специалист
оксаловата е от най-добрите за железна ръжда :)
gogo7777 - майстор
За железо си е солната и отчасти ортофосфорната киселина :wink: Разбира се разредени до 20%-ов воден разтвор макс. Инак всичко кисело върши работа......джибрето от джанки е класика :-D
8180 - майстор
Благодаря момчета.
Чукнах известен магазин в Сф. и всичките предложени киселини не се предлагат за физически лица.
Ще мисля откъде.
Този гел за заварки предполагам ще е по-достъпен.
fantom - специалист
8180 написа:
Благодаря момчета.
Чукнах известен магазин в Сф. и всичките предложени киселини не се предлагат за физически лица.
Ще мисля откъде.
Този гел за заварки предполагам ще е по-достъпен.
кажи към каква к-на си се насочил и количество и моето юридическо лице ще помогне ;)
8180 - майстор
fantom написа:
кажи към каква к-на си се насочил и количество и моето юридическо лице ще помогне ;)
Знам ли.
Засега гласовете са 2:1:1:1 за солната.
profesionalist_wood - майстор
gogo7777 написа:
profesionalist_wood написа:
GalinBelos написа:
Мен пък ми е интересно как така ви ръждясват гаечните ключове ? Моите са така обилно омаслени , че никаква вода не може да достигне до желязото .
Понякога си намирам ръждиви ключове забравени от дяда по мазата и ми се налага да ги чистя.
Мисля си тия дни да направя електролиза със син камък и с медно парче да ги помедня,защото обичам цвета на медта :-D .........
Трябва първо да ги никелираш и после да помедняваш инструментите. Мед върху стомана не става "не хваща"
Иначе може и без електролиза......само потапяш ключовете в разтвор на меден сулфат и сярна киселина.

Мислил съм да експериментирам с вече хромирани фабрично ключове ама не знам дали ще стане този номер :?
nikolson - майстор
profesionalist_wood написа:
Успял е да спести пари от закупуване на китайските измишльотини от Али баба за 200-300 долара
https://www.youtube.com/watch?v=dx7n164apvs
Че те тия продават китайски стоки, пък това струва 165 долара. Един виброшлайф, обърнат с плочата ще свърши добра работа.

Тема "Чистене на ръжда в домашни условия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: