• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
ivo_vd - специалист
Здравейте,

Някой може ли да ме ориентира къде в София мога да намеря майстор, който да ми изработи уред за набирания, показан по-долу.
Състои се от рамка, на която се закачва лоста, като предимството е, че може да се свали след тренировка и например да се прикрие с някаква картина, и така няма да разваля интериора на жилището.
Този вариант го видях в един бг сайт, но оттам ми казаха, че не могат да ми го изработят с размери, които аз искам. Сходни модификации има и в чужди сайтове, но там лостът се закачва на куки, монтирани на стената, а тъй като аз искам ширината на конструкцията да е само 40 см., няма да е много стабилно.
По принцип този уред може да се използва и за кофички, но на мен ми е необходим само за набиране. Не е задължително конструкцията да е идентична като тази на снимката, но идеята трябва да е сходна.
Нямам понятие от железарска работа и затова не знам колко ще е сложно и каква би била цената, но ще съм благодарен ако някой може да ми съдейства.
Прикачен файл:
lost za nabirane.jpg
lost za nabirane.jpg (91.14 KиБ) Видяна 2215 пъти

Прикачен файл

ramka.JPG Това е рамката, като не ми трябва да е толкова дълга, затова съм задраскал долната част, т.е. трябва да е с приблизително очертанията на жълтия квадрат. Не е необходимо да бъде с куки в долната част, тях също съм ги задраскал.

Прикачен файл

lost.JPG Това е самият лост, като ширината на конструкцията трябва да е около 40 см.
Hoвoceлckи - майстор
На мен нещо конструктивно хич не ми харесва :? В смисъл, че носещите болтове ще бъдат подложени на опън по оста им и има риск от изскубване ако не са съвсем здраво захванати в стената. Отделно не виждам нужда изобщо да е рамка. Поне ако ще е точно така изпълнена. Долните краища на вертикалните тръби на подвижната част ще опират в стената и най-малкото ще я ожулят. Евентуалното решение е да са с ширината на рамката. Бих казал, че на "ниското положение" тази система би издържала значително по-тежък човек. Добре ще е да се изкажат колеги с повече познания по сапромат ... ако не им допада и на тях това решение.
VLADO66 - майстор
Това в тухла няма да издържи дълго с това динамично конзолно натоварване.Търси вариант за захващане за тавана.
Чираче - майстор
Защо трябва майстора да е от София? Има Еконт за това. От желязо мога и човек да ти направя :?
Конструкцията не е съвсем удачна, както казаха по-нагоре. От какво са тавана и стените? За да се направи нещо, трябва да има и някаква предварителна информация.
ivo_vd - специалист
Стената е от тухла, на таван няма как да се закачи. Както писах, конструкцията е примерна, за да се добие представа каква ми е идеята. Единственото ми изискване е да може лесно да се сваля лоста.
Мислех си да е рамка, защото би могло да се хване на повече места с дюбели.
Майсторът не е задължително да е от София.
Ако пък смятате, че тухлата няма да издържи такова нещо, може и да се откажа, но знам, че има дюбели за тухли, както и химически дюбели, та си мислех, че все ще може да се закрепи стабилно ?
Hoвoceлckи - майстор
За твоя случай мисля, че евентуално - само шпилки през цялата стена. От д угата страна какво има точно там? Твой имот ли е изобщо? Само да не се окаже, че е вътрешна (половин тухла). Тогава вече за набирания ... не бих ти препоръчал да я пробваш.
ivo_vd - специалист
От другата страна е външен коридор на блока, стената е доста дебела, около 40 см.
Hoвoceлckи - майстор
Малко ме съмнява да е чак 40 см. Ако си е цяла тухла (25см) пак си е добре, но бих препоръчал откъм коридора да има планки. Правил съм го със заваряване към шпилката. Изкопавам легло за планката. С повече старание планката успешно се маскира в стената.
ivo_vd - специалист
Здравейте,

Като прочетох коментарите ви, че е възможно лостът за набиране да не издържи на стената, се замислих дали да не променя монтажа. Оказа се, че и на някои от местата, на които исках да пробивам бие на кухо, което също ме притеснява, а шпилки не мога да използвам.
Имам вариант да монтирам лост на тавана, който е стандартен, не е окачен. Според вас ще издържи ли лоста, аз съм 70 кила, колко на брой и какви дюбели ще ми трябват?
Тъй като държа лостът да може да се демонтира лесно и после пак да го закачвам, мисля върху два варианта, но искам и вашето мнение, защото съм лаик в тази област (видно и от чертежите ми :) )

Първи вариант е първият чертеж. Идеята ми е да монтирам на тавана две еднакви метални планки, например с размери 10х30 см. Модел на едната планката съм показал на чертежа, като съм я обърнал на обратно, т.е. бялата част с трите точки, ще е към тавана, точките са все едно дупки за дюбелите. След като монтирам планката, лостът ще се окачва на нея и маха на принципа на релсата за перде - оградената червена част на лоста ще се пъха в планката (релсата) и така от двете страни. В самата релса разстоянието ще е минимално, за да не се получава голям луфт, но все пак и да мога да вкарвам и изкарва лоста без особени затруднения.

Втори вариант, на втората снимка, е на същия принцип на релсата и пердето, но е само една планка с форма на кибритена кутия, например с размери 40х20 см., едната страница ще е премахната, а долната част ще е изрязана с формата на черното очертание. На чертежа, черната част ще е отдолу, червената част са страниците, а горната част, която ще се допира до тавана умишлено не съм я начертала, за да се вижда по-добре. Идеята е лостът, който ще е заварен върху една метална плоскост (синята част), да се бута и изважда в "изрязаната кибритената кутия", която ще е захваната за тавана, като се остави минимален луфт, за да може лостът да се вкарва и изважда.

Дано да си го представяте, че не знам как по друг начин да го обясня :)

Какво ви е мнението, аз лично не можах да се сетя за друг начин да се закачва и откачва лоста на тавана (освен да са куки и синджир, но много ще се люлее). Ако се сещате за нещо друго, пишете.

Прикачен файл

project2.png

Прикачен файл

project1.png
project1.png (19.05 KиБ) Видяна 2005 пъти
igt - специалист
Направих на детето люлка под плочата на спалнята. Два истински енкера ф12. Първи аз пробвах люлката, доста се позасилих - никакви грижи, а съм 100 кг.
  • 1
  • 2

Тема "Търся майстор за направата на уред за набирания" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: