• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
lov - майстор
те са гумени и пак ще трябва майстор да ги чисти пък. :lol:
А ето за това говоря та ще си има резервен валяк та даже и да си реже лентички щото общо са 4 ама последния е на сегменти. :-D

https://www.olx.bg/ad/mashina-za-pasta- ... 2e3b89df89
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Машинката за спагети само и липсват плотовете :-) Гледах на Кауфланд имаше 2 намалени на 20пари :-) и не си взех :-). За Биг Шот-а наистина трябва контрол на натиска, инак съсипва материала, че и шаблона

https://www.youtube.com/watch?v=q8IIPVTQ8wI
mr.stanchev - напреднал
Благодаря за навременното включване!
Все пак си мисля, че с тези зъбчатки не бих се справил сам. Не ми се дават луди пари за такава машинка а искам да зарадвам съпругата... Ще помисля надбпредложените варианти. За каквото съм попитал в този форум, след вашата помощ, винаги сенпоучава!
Гост - специалист
Все пак за какво ще се ползват тези валяци така и не разбрах? Гумирани ли трябва да са или метални за разточване на тесто?
Такава машинка за изстискване от пералня рига ми се мотаеше из боклуците и може да я открия ( за което не обещавам)
все пак- каква е целта на упражнението? За какво ще служи тази машинария? Че- да сме по-полезни и ние...
Chefo77 - майстор
Ако ще е за разточване на тесто - защо не погледнеш машинките за паста?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мааа стеее... Човекът си писа, и други писахме, ето Ви пак линка
https://www.youtube.com/watch?v=q8IIPVTQ8wI
Ей за това му трябват валяците
mr.stanchev - напреднал
Разгледах както сте дали идея, за части от перални - не намерих, машинки за паста - 40 лв. стартова цена (при това втора ръка).
Мисля да си купя тръби, метални, тънкостенни (за да не е много тежък валяка). Да се завари към двете страни на ръбата някаква кръгла планка, и с лагери да се хване валяка за стойка (дървена конструкция, по тертипа на оригиналната машинка). Към единият извод ще се монтира дръжка. Мисля, че плана в крайна сметка си го бива, за момента само това ме устройва като цена. Само че ще е само един валяк...незнам колко ефективен и равномерен ще е натиска... За зъбчатки и синхронизиране на валяците... :) нема шанс!
Малко късно се включвам, но ако искате ще споделя моят баща какво ми е изработил вместо Big Shot и аз успешно го използвам :)
Hoвoceлckи - майстор
Не се казва така! Просто го показваш :) Дори и сега никой да не му обърне внимание, все някога търсачките може да го покажат на някого, който точно това е търсел :wink: Добре е на самите снимки да дадеш точни наименования (с думи, които се употребяват при говорене за такова нещо, т.е. - тагове).
съб юли 08, 2017 10:55 pmiti_kirilova написа:
Малко късно се включвам, но ако искате ще споделя моят баща какво ми е изработил вместо Big Shot и аз успешно го използвам :)
Здравейте, аз се включвам доста по късно, но сега попадам на темата , и ако е удобно бихте ли показали
  • 1
  • 2

Тема "форумен майстор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: