• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
mr.stanchev - напреднал
Здрсвейте. Моля ако някой железар или сръчен заварчик види темата да удари едно рамо. можете ли да изработите валяк с тръба излизаща от двете му страни. Дали железен или от дърво - няма значение. Идеята е краищата на тръбите данвлизат в лагери и после да се сглоби дръжка. Да бъде валяче на стойка...Ще си платя за изработката и разбира се ще съм благодарен. В момента немога да кача рисунка. Утре ще го направя.
gnt69 - майстор
Колко тона и да има ли вибрация или не.
MamaMy - майстор
За какъв форумен майстор иде реч? Форума не е ли "Направи си сам"?
Валяка трябва да има и шишове с които да прави дупки в земята за аериране :)

И като не си писал от къде си, по куриер ли ще ти го пращат? Май ще направиш някой "играч" :-D
dianbratoev - напреднал
Кой е казал,че е за трева Може да иска да асфалтира
mr.stanchev - напреднал
MamaMy написа:
За какъв форумен майстор иде реч? Форума не е ли "Направи си сам"?
Валяка трябва да има и шишове с които да прави дупки в земята за аериране :)

И като не си писал от къде си, по куриер ли ще ти го пращат? Май ще направиш някой "играч" :-D
Не, не мисля да премятам никой.
Първо искам да се извиня за непълната тема, вчера не ми позволи да добавям снимки, което пък ме затрудни в обясненията.
Сега съм прикачил снимки, като на номер 3 - Биг Шот...искам да направя такава машинка. Всичко друго необходимо мога да го направя, но самия валяк и дръжката не.
Някой?

Прикачен файл

изтеглен файл.jpg
биг шот
изтеглен файл.jpg (3.67 KиБ) Видяна 3308 пъти

Прикачен файл

IMG_20170213_235835.jpg снимка 1

Прикачен файл

IMG_20170213_235726.jpg снимка 2
lov - майстор
И ако обясниш това за какво се ползва може да минеш и без майстори ми се струва. :)

п.п. Пропуснал си да уточниш диаметъра на валяка и осите.


Всъщност вече разбрах но пак мога да те насоча да си вземеш готови валяци като счупиш една друга машина. Пускаха я в Лидъла и е за разточване на тесто и направа на макаронени изделия. Валяците с с дължина като твоите а и визуално като диаметър са пак там. Два валяка със сигурност има за 3-ти не съм сигурен. И са и стоманени от неръждавейка, че и дръжки мога да им се слагат. Дори цялата много лесно може да се ползва за това което я искаш. цената не помня но в Италия струваше 20 евра та тука не вярвам да е по скъпа.
Последна промяна от lov на вт фев 14, 2017 6:43 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
mr.stanchev написа:
...да изработите валяк с тръба излизаща от двете му страни...
Не един а два валяка. Ето разглобена точно тая уйня от снимката - Биг-Шот.
Така че бъркаш конструкцията. Не е така както си го мислиш.
Изображение
lov написа:
И ако обясниш това за какво се ползва може да минеш и без майстори ми се струва. :)
Тъпа машинка за рязане на хартия... :-D
:partyman:
hidrazin - майстор
Между другото ето ти идея за готова машинка почти без пари.
Поразходи се из вторични суровини - може да изпадне някоя цяла и здрава преса. Ще стане наистина БИГ-ШОТ. :-D

Валяци за изцеждане на дрехи от пералня Рига!

Валяци може да си извадиш и от стари принтери или копирни машини...
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ено време ксероксите какви валяци имахааа...
Питащият ще съсипе шаблоните с железен или дървен валяк. В магазините за левче се намират понякога гумирани... в продавалник има понякога чисто нови изтисквачки за пране от пералня "Рига" .... И наистина не е зле да се погледнат валяци от принтер. Диаметърът не е толкова важен, колкото равномерният и контролиран натиск
  • 1
  • 2

Тема "форумен майстор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: