Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
estorm - специалист
трябва ми нещо с което да махам тия ъгълчета на ламарина до 1мм. С ножица ми се вижда играчка. Имам нейде една въртяща се преса от тия за алуминиева дограма. Дали няма нещо което да се направи монтира и да ми ги реже. Борда който гоня няма 1см.

Прикачен файл

лмр.jpg
лмр.jpg (15.08 KиБ) Видяна 1631 пъти
шоп - майстор
Всичко зависи от серията. Ако ще правиш единични бройки лостовата ножица е твоето решение. Ако ще работиш серия ти трябва ръчна ъчглова ножица или така нареченият ръчен ощипвач.

Може да си го направиш и сам от 4 ножа от гилотина, но дали си заслужава?

Прикачен файл

nyo.jpg
nyo.jpg (70.74 KиБ) Видяна 1627 пъти
estorm - специалист
И с лостова и с ръчна все не ми харесва да се губи време в чертане, внимаване и накрая го захапва в детайла чак за да го отреже това парченце. Не става дума за серийни иначе щях да търся машина. Чудя се няма ли нещо изобретено като за моята преса или да се поръча и направи което да го реже цялото парченце наведнъж. На пресата имам ножове дето режат цели правоъгълници в алуминия. Не може ли да се измисли нещо такова? Хайде 1мм ламарина си е дебело, но поне за 0,6 пак ще е добре. Тия ръчните на снимките само като им видя фасона и се сещам, че ще струват повече отколкото да се мъча на ръка.
Е, ако няма начин кажете някой модел качествена ръчна ножица за ламарина.
шоп - майстор
Ами наистина не е евтин ъгловият ощипвач. Имам гилотина и ощипвач Харис от Полимета. Гилотината е 1 метър и е малко над 500 лв, а ощипвача е 880лв без ДДС.

Иначе се работи много лесно, няма нужда от разчертаване, има си ограничители. Настройваш и действаш:-)

Ако пресата ти за ал.дограма има правоъгълната щанца за насрешници може и с нея да приспособиш.
estorm - специалист
Имат ли още такива гилотини?
Днес пробвах щанцата на пресата. Не става за 0,5мм ламарина. Сдъвква я от едната страна. И оставя заосенък 1-2мм. Ако може да снимаш какво представлява режещата част на твоята машина.
шоп - майстор
влезни в сайта на полимета и виж ръчни инструменти HARRIS имат всичко налично

Тема "Въпрос за изрязване на ъгъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: