Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
emosms - специалист
Oбаждал съм се и съм питал, при огъване, спрямо материал/дебелина, дали си смятат те допуските в разгъвката, или аз да ги смятам.
Казаха че ги смятали...

Последно пуснах едни детайли, и въобще не бяха точни размерите, в сгънато положение :D.
Добре че не беше фатално.
Сега съм им написал в чертежа, на разгъвката, че допуските не са сметнати, и да видят скицата на профила с размерите.
И за всеки случай - дълги отвори...

А захващането на дългия профил ще е в 2 сдвоени пдч 18, с дължина 28 см (96 е целия профил).
Та имам 4 дебелини и ще го напраскам, примерно с винтове 4 x 40, през кантовете на пдч-то.
Гост - специалист
Ако изрежеш на лазер две еднакви разгъвки и ги дадеш на две различни фирми да ти направят детайла- ще получиш най-вероятно два различни детайла. Просто, защото ще бъдат изработени на различни машини- с различни инструменти... Ето защо повечето фирми предпочитат да премоделират подадения им детайл съобразено с машините , с които разполагат и геометрията на инструментите.
Детайла, както си го начертал няма как да се изпълни, тъй като има радиус на огъване, който е поне колкото дебелината на материала.
Ето ти една примерна разгъвка, която е съобразена с точно определен радиус на огъване и к-фактор.
Ако попиташ фирмата, която ще ти изработи детайла за тези две характеристики- мога да ти дам точен чертеж.

Прикачен файл

konzola_TV2.jpg
konzola_TV2.jpg (104.06 KиБ) Видяна 1332 пъти
emosms - специалист
Ee, на какво го черта това? Аз от 3д в аутокада съм се отказал, то и на скечъп няма да е много удобно.

Тези бележки накъде се огъва са важни, аз не ги пиша и са ме питали после по телефона.

Чак и белязките от абканта начертал...
Гост - специалист
Ако искаш- прати ми на ЛС e-mail, за да ти изпратя чертежчето в dwg и pdf формат. Тук не мога да ги прекача.
emosms - специалист
То отиде, аз го пратих сутринта.
Свалих картинката, ако нещо не разбират и ме питат :D

Ама така се прави де (само че нямам нерви). На аутокад ли е?

п.п. само относно детайла за радиусите на огъване - то зависи какви инструменти имат... Сигурно е стандартно за стомана и за тази дебелина, не ги разбирам, ама те какви неща слагат на абканта и какво имат...
Чираче - майстор
Не разбирам защо трябва нещата да се усложняват толкова. Може да се направи съвсем по форумски. Ето моята стойка - въртяща се, и удобна за гледане от всякъде в помещението. И защо трябва да е от ламарина? Моята е такава, че ще издържи и половин тон товар. :lol:

Прикачен файл

P1010022-1.jpg
P1010022-1.jpg (92.64 KиБ) Видяна 1279 пъти
emosms - специалист
Освен да си купя електрожен :D

Детайла дойде, 6.90 лв. Не трябваше да се циганя, и да го пусна от 3мм, макар че и това ще държи.

Имали са някакви чисто нови лъскави ламарини. Толкова е гладък и лъскав, като огледало.
Направо се чудя дали да не го надраскам, за да хване боя.
Въобще, ще хване ли на толкова гладко, само с обезмасляване?

Също, носещия профил ще иска да го жулна, че е на петна. Та ако жулна и конзолата (не че ми се занимава) двете да имат еднаква база.

Иначе боята ще е мат или сатен.
Гланца в домашни условия става келяво - личат всички дефекти при боядисването.

Тема "резба в ламарина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: