Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Гост - специалист
Ако те притеснява малкия брой навивки- можеш да пробиеш по- малък отвор и да го "прошиеш" с подходящ инструмент.
нещо такова:
Изображение

Има и един специален инструмент flowdrill, с който чрез награване от триенетосе получава перфектен резултат, ама инстумента струва доста пари...

https://www.youtube.com/watch?v=NhkWINPRK3A
lov - майстор
Ми то така се прави без специален инструмент. Навиваш един по дълъг болт с гайка в нита. Като между нита и гайката слагаш поне 2 шайби. Може и повече, даже е по добре за да приплъзва по лесно гайката. Вкарваш нита в дупката и натягаш с гайката докато от зад почне да става на буренце като не прекаляваш. А и болта дето се ползва не трябва да е от гвозделин :lol: . Ползват се болт в поне 8.8 якост и на горе Иначе може да не устиска и да се скъса.
Отвора в ламарината трябва да е много точен за да не превърта после. Дори като се вкарва трябва да му се помогне леко за да се вбие накатката която е в задната част на гайката.
Gnus - специалист
Гост написа:
Ако те притеснява малкия брой навивки- можеш да пробиеш по- малък отвор и да го "прошиеш" с подходящ инструмент.
нещо такова:
Изображение
Защо тези картинки и твоят аватар някак си се сливат в съзнанието ми? :partyman:
Гост - специалист
Картинката е от интернет( не е рисувана от мен). Аватара е избран от галериите с аватари във форума.
Чираче - майстор
emosms написа:
Мисля да пускам детайл на лазер, за една направи сам стойка, и още се чудя.
.
Я най добре дай чертеж на тая стойка.
Lisko - майстор
Па колко пъти ще се развива това, че да имаш притеснения?
2.5мм си е баш таман. Хем и 4 винта са това. И по всяка вероятност опъна не е надлъжно а напречно на винта. Не се вкарвай във филми, готов си.
ESPACE - майстор
Какъв е проблема да се завият повече от 4 винта, ако се притесняваш?
А иначе вземи парче ламарина дебело 2,5мм, направи му отвор и нарежи резба М6. Навий болт и под него планка. После опитай да скъсаш резбата с дърпане на планката с ръце да видиш дали ще успееш. Аз мисля че няма да можеш. 10кг са нищо.
koveslav - майстор
Смонарезките държат по-здраво в ламарина,в сравнение с болтовете защото имат по-дълбока "резба".Защо се ограничавате само в резбовите съединения? 5 или 6 мм самонарезна видия,ако няма вибрации при 2мм дебелина на материала ще направи много здрава сглобка.След монтажа,излишъка от видията ако пречи се изрязва с малко аванс,колкото да не е на нула.Пак си става разглобаемо изделие.Единствено при вибрации може да се саморазвие.
emosms - специалист
И аз си мислех, че тр. да държи. Ама го пуснах за проходни отвори, 2.5мм ламарина.
Гайка е по-лесно от навиване на резби :D, но напоследък се занимавам и с едно друго нещо, с малки резбички.
Става компактно и симпатично, та се замислих..

Ей го:
- https://s22.postimg.org/5p3qkdqbl/image.jpg

Конзолата е за масата за тв
- https://s27.postimg.org/pcgcb05r7/Tv_table_01.jpg

Ще се завинтва към студено огънат профил 80x40x3.
Сглобяването и разглобяването е за възможна корекция на височината - през 4 санта, няколко положения.

Като цяло, първo търсих да купя стойка. Ама не си харесах. Не ми дават отстояние от основата колкото искам, или ако имат такова, са паянтави.
С тази правена, губя възможност за наклон на телевизора, но не мисля че ще трябва. Идеята е да се нагласи височината на нивото на погледа.
С тая маса, по средата на стаята, на колелца, искам да е стабилно. Не да се клати като *й :D
Гост - специалист
Gnus написа:
Защо тези картинки и твоят аватар някак си се сливат в съзнанието ми? :partyman:
С какво свързваш двете неща?

Към автора:
Виждам, че си оставил бъбрековидни отвори, но ако не си направил разгъвката на детайла като хората- има опасност след огъване на детайла- отворите да не са в квадрат 200/200.
Спокойно можеш да използваш болтови съединения (винт+гайка), вместо да нарязваш резби и да използваш само винтове
По- важно е закрепването на стойката към шкафа.

Тема "резба в ламарина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: