Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
itilien - специалист
Здравейте, искам да си направя шлайф, подобен на ето този, но с по-голям размер и евентуално по-евтин (този е 5 инча и с доставките от щатите излиза 1200 лева)

Изображение

Знаете ли някоя фирма, която може да изработи елементите по мой чертеж и дали е задължително нужна CNC фреза, за да се получи достатъчна дочност?
preslav - майстор
За кое населено място иде реч?
itilien - специалист
Най-добре да е в София.
preslav - майстор
itilien написа:
Най-добре да е в София.
Питай тези - не съм и гарант, но са оборудвани до уши. Еконт и другите куриери носят от врата до врата.
nikolson - майстор
Колега, кажи колко мм диаметър искаш да е. Това със щатите ме учудва, сигурен съм, че в ЕС има на добри цени. Ей ти цена на 6" в България, ей ти на 12" в Англия. Ако се разтърся... :?:
itilien - специалист
preslav - няма линк в поста ти
nikolson написа:
Колега, кажи колко мм диаметър искаш да е. Това със щатите ме учудва, сигурен съм, че в ЕС има на добри цени. Ей ти цена на 6" в България, ей ти на 12" в Англия. Ако се разтърся... :?:

Тези, които се продават насам натам не ми вършат работа. Те са нискокачествени и не могат да осигурят точността, от която имам нужда. Ако се загледаш в снимката, която съм показал ще видиш, че движението на масичката има фиксирани ъгли, които са изключително прецизни. Плъзгача масичката няма никакви луфове и също има фиксирани позиции на ъгъла. Ето тия неща ми трябват, а никой фабричен шлайф не ги има. Отделно, че не искам да има почти никакво биене на диска. Понасям максимум 0.1 мм. Иначе размерът, който ми върши работа е около 18-20 см
preslav - майстор
Ами извинявам се за липсващия линк!
Фирма Коортех ООД
ул. Тролейна 10А, Варна, 9000
GSM: 0888/618843, телефон: 052/737171
e-mail: koortehood@abv.bg
nikolson - майстор
Тц, тц, тц, наумил си си, че няма и трябва да го правиш сам. Ей го е за 200 лири в Англия.
.................................................................
Прикачен файл:
disc sander.PNG
itilien - специалист
preslav - Благодаря!

nikolson - големият проблем на повечето шлайфове е това, че са онлайн и не мога да ги пипна и да видя лично колко са точни. А повечето не са. Примерно най-често срещаният проблем е луфт в канала на масата. Също и леко разместване на масичката при стягането. Това, че са сложили два нареза не значи, че са прецизни. Освен това не се знае в какво състояние ще пристигне, защото някои ги опаковат много зле и се трошат по пътя.

Изгледай ей това видео https://www.youtube.com/watch?v=g8b_0PmlA0E и ще видиш как линеала играе в канала и как по външните части диска бие поне с 0.3, ако не и повече (гледай като шкури как му вибрира дървото напред-назад)
Отделно, че нямам нужда от 30 см - голям и тежък е, а нямам много място.

Този, който съм пуснал на снимката е инструмент от съвсем друга категория. Прави се от един човек в малки бройки и толерансите са много малки. Който е бутнал неговите инструменти не е поглеждал друг, чел съм отзиви за нещата му в поне няколко английски и американски форума. Единствения му кусур е, че ми е леко малък. И цената естествено.
tsenkov - специалист
Мисля че мога да направя и нещо по добро. Драсни на лични да се разберем.

Тема "CNC фрезистки услуги - къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: