Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
cholev - майстор
Вадя вчера шлайфера (230мм) да срежа една метална конструкция в двора- винкел 30х30, тел 8мм.
Срязвам едната страна и що да видя- сухата трева пламнала (на земята и по конструкцията). Паника. Съседното место не се ползва и има много суха растителност от миналата година.
Тичам в къщи, търся съд за вода. Сипвам обратно, гася - продължава да гори.
В двора имам вода, но есента замръзна и спука тръбата (алуминиева 18мм). Пускам водата тичам - вода пръска на всякъде (оказа се, че и един поцинкован тройник дал фира), слагам маркуча и към огъня. Нещо стига и на края на маркуча - гася- разгеле. Екшън от всякъде.
Разминах се със сериозна уплаха.
От един шлайфер каква беля щеше да стране. :?
nikolson - майстор
Лидълските шлИфери правят и такива неща. :-D
nbr - специалист
Тъй не е достатъчно описателно, снимки сложи...
kozl - майстор
А към тоя шлифер, нема ли ТБТ :?
cholev - майстор
Има. Ръкавици, шапка, очила. Ама кой да знае, че март месец може да се запали тревата.
Ще снимам довечера. Докато не пусна водата ще пробвам с сабления да го срежа.
Вчера не ми вървеше. Слагам жената до участъка дал фира и казвам- гледай от къде тече (след смяна на парче от тръбата, което беше пукнато). Пускам, спирам и питам. Отговор- На връзките. Демонтирам, монтирам и този път я пращам нея да пуска водата. Фонтан. Отдолу на тройника 3 сантима цепка. Демонтаж монтаж не тече. Тръгвам да обиколя тръбата и що да видя - на още едно место душ. Ама се стъмни и не можах да намеря мястото. Трябва наставка и фитинги.
За другата зима ще се мисли нещо- ще се наложи да се преправи водопровода. Дали пак от алуминиевите или чист полипропилен- не знам
kozl - майстор
Полиетилен, може и полипропилен. В Лидъла не съм срещал поялници за последния. Полиетилена е на сглобки с фасонни части. Рязането на тръбите може и без шлифер с тирионче и нищо друго не е нужно.
На строителни обекти е змръзвал полипропиленов водопровод и при това без поражения, след като се размръзна. Поцинкованите тръби всите сцепени.
cholev - майстор
Айде сега тирионче. Нали си имам пендула :roll:
Иначе поялник имам. Евтинджос куче марка ама бачка
gogo7777 - майстор
Сеното, маркучите, пластмасовите тръби, играчките от Лъки Бой и Лидл не са за тоя раздел. Що не пусна темата в "Електротехника" примерно.... :-D
Последна промяна от gogo7777 на чет мар 23, 2017 5:57 pm, променено общо 1 път.
cholev - майстор
Отворко темата е металообработване с шлайфер. Докъде може да доведе невниманието
iivanov - майстор
Аз пък вчера бих с чук по една ламарина , да плаша гаргите ,че много цвъкат . Нали сме в металообработване . :weedman:

Тема "Случка с шлайфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: