Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
cholev - майстор
И циркулярите са гадове. В далечната 1993г един стационарен такъв от руския битак (тогава даже и райдери нямаше камо ли супуер пупер професиналните дето се ги рекламирате) ми резна края на показалеца. Ич не е гот. И след 24г няколко милиметра липсват. Елементарно нарушение ТБ- дребен детайл без подсигуровка. Миг невнимание цел живот страдаш
bat_danio - специалист
Дзвер е и голем шлаифер с диск от циНкуляр както знаем тия двете са от най-опаснитемашини машини и с тях трябва да се внимава... както казва колегата което не те убива ...те прави по силен( дрън дрън прави те инвалид за цял живот). Егати спамерската тема стана....
zz_stefanov - майстор
Ми да, близък роднина, при поставен предпазител, диска се разпада и в коляното му се забива парче рекуширало от някъде.
Та риска винаги го има, но трябва ли да го увеличаваме със собственото си нехайство. Като видя нахвърляни в багажника дискове и друга железария, ми настръхва косата. Дисковете трябва да се пазят.
Тук имаше колега дето беше пострадал след като е използвал диск преминал през пожар.
Chefo77 - майстор
cholev написа:
И циркулярите са гадове. В далечната 1993г един стационарен такъв от руския битак (тогава даже и райдери нямаше камо ли супуер пупер професиналните дето се ги рекламирате) ми резна края на показалеца. Ич не е гот. И след 24г няколко милиметра липсват. Елементарно нарушение ТБ- дребен детайл без подсигуровка. Миг невнимание цел живот страдаш
Той ти е резнал показалеца не защото е бил аматьорски или професионален, а защото си подходил с неуважение към инструмента и не си отчел опасностите. Тревата щеше да се запали и с Фесто, и с трета ръка Агояма. Който не работи, той не греши!
Жалко за палеца :(

Тема "Случка с шлайфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: