• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
emosms - специалист
Здравейте,

Занимавах се с разни лайняни спрейове да боядисвам едни детайли - не е работа.
Изчистих боята с коресилин.

Обадих се на една фирма за прахово и ми казаха, че ще го боядисват на мой риск. Ставали проблеми от коресилина.
Какво да ги правя детайлите сега - да ги стържа с шкурка??

Поздрави
lov - майстор
Накарай ги да ги вкарат в пеща с някакви други детайли. И после кат изстинат да си ги боядисват както си знаят.
stridata - специалист
Принципно аз знам, че преди прахово може да се обезмаслява с кореселин? Ако не е останала от старата боя, няма да има ядове. Проблема и притесненията им идват от това да няма размекната стара боя от кореселина и да пръскат в/у нея защото ще "кипне".
lov - майстор
Точно за това му казах този вариант. Ако има нещо да кипи то ще стане при първото изпичане. Между другото същия номер се прави когато се налага да се пръска нещо поцинковано. Само че там боята се нанася още докато детайла е горещ и веднага отново се вкарва в пеща. Малко се иска повече майсторлък за пръскането ама става и после боята не се люпи.
шоп - майстор
Нещо са те метнали... 2 години съм работил във фирма в която имахме камера и боядисвахме прахово с изпичане.


С какво мислиш обезмаслявахме черната ламарина преди боядисването? С короселин:-)))

Ако има обаче остатъци от старата боя няма да ти хареса резултата.
emosms - специалист
Чистих още с коресилин, жулих, единия детайл със сигурност няма остатъци.

Другия е по едрогабаритен П профил, може да има минимални остатъци по вътрешните ъгли.
Ама черно, не знам какво ще личи. Той си има дефекти и без това, резки.

Иначе, обадих се, казаха че ще ги препекат. Благодаря :).

Много неща забравям и пропускам.
Сега се сетих, че съм разпробил отвори 6 за болтове М6, ама какво ще стане като се боядиса...
Дъли не трябваше да разпробия повече.
lov - майстор
Като се налага после пак по внимателно можеш да разпробиеш и да свалиш боята. Ако не пречи на фасона. Иначе ако има резби и искаш да не се покрива отвора с боя и да не влиза вътре се слага парче по твърда хартия свита на тръбичка.
шоп - майстор
Преди прахово боядисване и изпичане във вътрешните резби се навива болтче, а външните резби се покриват с хартиено тиксо или изолационен шлаух, който го ползват електичарите.
emosms - специалист
lov написа:
Като се налага после пак по внимателно можеш да разпробиеш и да свалиш боята. Ако не пречи на фасона. Иначе ако има резби и искаш да не се покрива отвора с боя и да не влиза вътре се слага парче по твърда хартия свита на тръбичка.
Ами то така е измислено... измислено...

Има 2 реда отвори, да може да се монтира на различни позиции един друг детайл.
Ако се мести, предполагам ще трябва да се чисти дупката, и неизползваната може да се вижда как е зачиствана от боя. Без резби са и са 18 дупки :D :D :D :D
Цялото нещо е част от една маса, за вкъщи.

6.5 добре ли е за разпробиване на 6? Или боята не хваща чак толкова дебело... То и М6 болта е маалко по малък от 6 мм външно
lov - майстор
:lol: Надявай се ама на дали.
А сега сериозно. Винаги такива отвори се разпробиват малко по големи с технологична хлабина. Не вярвам твоята масичка да има изисквания за такава прецизни и точни сглобки а и никой не може да ти каже колко ще се поучи дебелината на слоя дори при роботизирано пръскане. А вероятно там където си ги дал работят на ръка И на някой места заради засенчването на статиката може майстора да нанесе по дебел слой за да покрие други участък. Отделно всяка боя е с различни дебелени на нанасяне като има и няколко слойни покрития. Грунд основен слой и лак после. Е вярно това са по особени случаи но ти едва ли знаеш какво и как ще се нанася. Показали са то мостра и си казал искам ето този цвят с тази шарка и ефект.
Та след като видиш какво ще се получи за следващата вече ще знаеш. :)
  • 1
  • 2

Тема "чистене на коресилин за прахово" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: