Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
Препоръчайте ми фирма в която да изработят две полусфери от ламарина с дебелина 1,2 или 1,5мм ,ламарината трябва да бъде или месингова или медна.Размерите на полусферите са: диаметър 1600мм и дълбочина 80 мм.а другата с диаметър 1400мм и дълбочина 70мм. Полусферите трябва да са гладки без видими следи от снаждане.Общо взето това са условията.А пък и размерите на са окончателни а приблизителни.Важното за мен е да разбера дали е възможно да се изработят полусфери с такива размери?
big_dragon - специалист
agj написа:
....Размерите на полусферите са: диаметър 1600мм и дълбочина 80 мм.а другата с диаметър 1400мм и дълбочина 70мм. .................... възможно да се изработят полусфери с такива размери?
С тези размери неможе да се получи полусфера.
lpoik - специалист
Тези пулусвери да не са сателитни антени.От готови антени не става ли? :?
gogo7777 - майстор
big_dragon написа:
agj написа:
....Размерите на полусферите са: диаметър 1600мм и дълбочина 80 мм.а другата с диаметър 1400мм и дълбочина 70мм. .................... възможно да се изработят полусфери с такива размери?
С тези размери неможе да се получи полусфера.
Изпуснал е две нули или е добавил две в повече :)

Може да се изработят на струг чрез изтегляне, но трябва калъп. А и дали ще намериш ламарина с такива размери за разскройката.....
lov - майстор
Аз да попитам за протокола перлени пласмасови сфери ли се опитваш да правиш. :? Въпроса ми е свързан със заданието материала да е мед или месинг и най вече крайния финиш.
agj - майстор
gogo7777 написа:
big_dragon написа:
agj написа:
....Размерите на полусферите са: диаметър 1600мм и дълбочина 80 мм.а другата с диаметър 1400мм и дълбочина 70мм. .................... възможно да се изработят полусфери с такива размери?
С тези размери неможе да се получи полусфера.
Изпуснал е две нули или е добавил две в повече :)
...
Виноват! :sad: Изпуснал съм не две, а само една нула!Та размерите са следните: диаметър 1400мм и дълбочина 700мм. и диаметър 1600мм. и дълбочина 800мм.
nikolson - майстор
Преди време във форума имаше питане за изработка на "юнашки валандер". Накрая го направиха май в завод Хром Силистра. След като ще го правиш от месингова ламарина, вероятно си предвидил солиден бюджет, тъй че проектирането на изтеглянето сигурно няма да е проблем.

Тема "Изработване на полусфера от ламарина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: