Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
themask - специалист
Привет,

Имам нужда да усуча дузина пръчки (плътен профил 16х16) с дължина около 180см, като усукването ще е по средата с размер около 70см. Издирвам някой, който има необходимата машина за целта. На едно място ми казаха, че може да стане и на струг, но нямам идея дали е вярно.
Можете ли да помогнете? :partyman:
bat_danio - специалист
Aз мисля, че на струг голям ще стане ,но трябва дасе нагрее участъка от 70 см до червено/бяло .. и бавно ... не съм зелезар просто аз така бих постъпил..
MamaMy - майстор
Виждах така направена ограда. Оказа се,че оградата е от тънкостенен квадратен профил, а усуканата част е заварена в средата на две парчета профил. Тези усуканите части са плътни и се продават отделно като орнаменти ковано желязо. Има и разни нацепени и разлистени форми и са много ефектни. Като се завари качествено и се изпилят добре заварките, след грундиране и боядисване не си личи въобще и е много ефектно.
themask - специалист
MamaMy, предполагам може и така, но моята ограда си е от плътен усукван квадратен профил.

Filomatis, за точно такова нещо говоря, но се надявах някой да помогне като сподели къде мога да открия такава машинка, за да свършим работа...
lov - майстор
Да става на струг и не е нужно да се нагрява. Правил съм го на малко по малък профил. Аз даже малко на готово с квадратните дъжачи защото в работилницата преди това са правили доста профили за да закърпят една стара ограда така че да не се различават новите пана.
themask - специалист
Добре, някой от вас да има подходящ струг? :partyman:

Тема "Усукване на плътен профил 16х16" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: