• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
toolegittoquit - майстор
Имам чугунен маховик, който се спука. Трудно е да намеря за тая машинка части, леко китайска е. Искам да го оправя.
Може ли да се завари здраво чугун и кой по-точно може да свърши тая работа? Аргон?
Чираче - майстор
Как е счупването? Дай снимка.
gogo7777 - майстор
При "леко китайските" чугуни се процедира "леко нестандартно". Хубави снимки и повече информация ще е от полза за тези, които ще дават акъл в последствие :wink:
koveslav - майстор
Ами демонтаж без скоба,с големия чук,или монтаж с безобразно хамалско стягане пукат конусните отвори на маховиците.Поне аз това съм виждал като най-чести грешки....
toolegittoquit - майстор
koveslav написа:
Ами демонтаж без скоба,с големия чук,или монтаж с безобразно хамалско стягане пукат конусните отвори на маховиците.Поне аз това съм виждал като най-чести грешки....
Не е спукан така. На косачката ножа й беше ударен в камък, при което маховикът се пука и превърта. В момента центровката й не е както трябва и не може да запали. Но компресия има и всичко е наред. Оказа се, че едно парче от чугуна на маховика при оста е счупено.
LazarGanev - "Велик майстор"
Оглеждай се за ръчна коса да не буреняса ливадката :wink: .

ПП: Мноого благодатна тема, как и намираш? :-D
toolegittoquit - майстор
LazarGanev написа:
Оглеждай се за ръчна коса да не буреняса ливадката
Аз имам 2 косачки, така че не е мой проблем. :rock:
cat - специалист
Колега откажи се доста е сложно заварката и да стане после маховика трябва да се центрова и балансира . Моето мнение е да си купиш един китайски двигател и да го нагодиш на косачката ,аз така направих с една мотофреза Нева след 2 ремонта които ми струваха колкото един нов двигател .
toolegittoquit - майстор
cat написа:
Моето мнение е да си купиш един китайски двигател и да го нагодиш на косачката
Да, но мотофреза не е косачка. Не можеш да сложиш който и да е двигател. Не е ремъчна предавка с външен двигател. :) А и косачката струва 200лв, китайският двигател ще излезе 100-120лв. :)
gogo7777 - майстор
Ще заваряваме ли нещо или ще косим ливадата с комбайн?
  • 1
  • 2

Тема "Заваряване на чугун?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: