Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
amdatlon - специалист
Здравейте,
Моля кажете, има ли такива тръби- калибровани по вътрешен размер?
Или кухи пръти?
Изображение
В смисъл, то има, ама каква е точността на вътрешния размер.
Целта ми е парче такава тръба с Ф20 ( вътрешен) и дебелина на стената 5-6-мм(...не е от значение), да се плъзга по прът Ф20 мм без луфт. Пръта е с точен размер и полиран.
Знам че може на струг да се направи но не ми се занимава и не си струва, защото ще ми трябват
7-8 парчета по 15 см.

Гледам тука :
http://www.astoilov96.com/page-10.html
има позиция : "СФ безшевни тръби прецизни" , ама до колко са прецизни ?
Някой има ли опит , и от къде мога да намеря такива ?
Благодаря !
Последна промяна от amdatlon на съб май 20, 2017 9:20 pm, променено общо 3 пъти.
LazarGanev - "Велик майстор"
Дали ще те разочаровам, ако кажа, че тръбите са стандартизирани по външен диаметър, а не по вътрешен?
amdatlon - специалист
:)

Разочаровах се :)
Ама питам щото един стругар ми каза че имало такива тръби, та за това се ровя сега.
ТУК
дават нещо подобно :
"При базиране по вътр. диаметър"
gogo7777 - майстор
Каква е идеята? Пръта не може ли да се се движи в тръбата по бронзови втулки набити в нея, примерно?
LazarGanev - "Велик майстор"
Доколкото разбирам идеята е да се спести от стругар :)
amdatlon - специалист
LazarGanev написа:
Доколкото разбирам идеята е да се спести от стругар :)
Най вече размотаването,
при мен намам наблизо подходящ стругар.
Иначе може всичко, и втулки, и лагери има плъзгащи/ линейни.
Целта е минимум средства и с подръчни материали.
gogo7777 - майстор
Напиши по-конкректно постановката. Кръгъл прът ф20 няма да може да се плъзга в кръгла тръба ф20.......в квадратна обаче може. Зависи и от дължината де....
Christo - майстор
В линка, който си дал дават допуск н9. Обади им се и ги питай дали това е точно така. За Ф20, ако не се лъжа това е -0 +52микрона по таблица. Уточни с микрометър диаметъра на твоя прът Ф20 колко всъщност е и дали ще влиза в тръба о вътрешен диаметър Ф20 от тези които се предлагат. Безлуфтово нищо не значи. Колко е допустимият луфт ще си прецениш ти, в зависимост от изискванията на конструкцията. Ф20 +– 2, 3 стотни на 150мм дължина и на струг изисква нов, точен струг, хубав и дълъг нож за вътрешно разстъргване, който трябва да се прави, или купува и много добър стругар. И луфтомер с часовник, разбира се. Или пък ръчен райбер Ф20, достатъчно дълъг за райбероване на 150мм след като се оставят 5-10 стотни за райбероване на ръка, след като се свали от струга.
cvettomirr - специалист
От тия старите стругове е 150% невъзможно да докара точен размер с 2,3 стотни на вътрешен отвор с 150мм дължина с разтъргващ нож . За тази цел има шлайфове.
tsenkov - специалист
Съгласен съм.Само в сферата на мечтите.

Тема "Калибровани тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: