• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Todi7 - специалист
Ще те успокоя колега,за малко пари съм го купил,но съм дал повече за части-вериги,всички лагери,които могат да се намерят в БГ,гребени от С8,нестандартни плашки и метчици ,5 л.нафта за миене на частити :roll:
То има хора,които дават хиляди за телефони. :wink: На мен ми е кеф,да имам всякакви машинки и си чеша крастата да си правя разни други такива и каквото ми е кеф на душата. :rock:
koveslav - майстор
Todi7 написа:
....... На мен ми е кеф,да имам всякакви машинки и си чеша крастата да си правя разни други такива и каквото ми е кеф на душата. :rock:
+10!
profesionalist_wood - майстор
Todi7 написа:
Ще те успокоя колега,за малко пари съм го купил,но съм дал повече за части-вериги,всички лагери,които могат да се намерят в БГ,гребени от С8,нестандартни плашки и метчици ,5 л.нафта за миене на частити :roll:
То има хора,които дават хиляди за телефони. :wink: На мен ми е кеф,да имам всякакви машинки и си чеша крастата да си правя разни други такива и каквото ми е кеф на душата. :rock:
Браво така те искам :-D Кефа цена няма
Stefan2000 - специалист
Стругчето е много интерсно!
Мислено и свриозно направено.
Интерсна ми е функцията на този делителен апарат(диск) ако въобще е от него.
Едната възможност е да се монтира към шпиндела, но тогава ще трябва да има допълнителна фрезова глава монтирана някъде на супорта.
Другата възможност я виждам, фрезта да се хване в универсала, а диска с някаква установка да е монтиран на супортната маса.
Ако научиш нещо по въпроса, дръж ни в течение.
Todi7 - специалист
Веднага отговарям.. :) Както вече писах,дел.апарат се зацепва червячно ,посредством ексцентрик ,командван от лост разположен под диска.Съмнения от рода,че е от друга машина не съществуват при мен!
[attachment=1]P4210133.JPG[/attachment]
Всички основни предавки в кутията са изпълнени посредством вериги от които една липсваше.Точно тя е задвижвала малкото валче, на гърба на кутията от което е идвало движението ,необходимо за задвижване на фрезера.Ноо..липсата на този основен възел,ще направи невъзможна работата на тази машина ,като фреза .Вижда се на тази снимка!
[attachment=1]P4210133.JPG[/attachment]

Прикачен файл

P4210139.JPG
P4210139.JPG (79.97 KиБ) Видяна 1942 пъти

Прикачен файл

P4210133.JPG
P4210133.JPG (82.07 KиБ) Видяна 1942 пъти
Stefan2000 - специалист
Жалко за липсващите части.
И не мога да разбера, как за тази интересна машина, не излиза нищо в нета. Пробвах на руски, немски, нищо.
Найденов - специалист
Малко късно видях темата.
Ето ти таблицата на моето- TSA 16
http://www.chipmaker.ru/index.php?app=c ... _id=282100
Съжалявам, че не мога да я покажа директно като снимка.
Наистина моето има Нортонова кутия- това е последната графа от таблицата.
Тази табличка, която е на лицето за оборотите на шпиндела ли е? Снимай я по детайлно.
Чешките МН80 и руските ТВ-16 нямат Нортонова кутия, така, че може би информацията за тях ще ти е по- полезна.
http://www.chipmaker.ru/index.php?app=c ... id=2444399
Много е важно е какъв е ходовият винт за резбите- дали е инчов или метричен.
А сега виждам, че си от Стара Загора. Ако искаш може да се свържем и да обменим опит и информация.
Todi7 - специалист
[attachment=1]P9090252.JPG[/attachment]Благодаря за отделеното време и желанието,да помогнете!
Таблицата ,която се вижда е за оборотите на шпиндела при съответна позиция на двете ръкохватки.Третата ръкохватка е за зацепване и реверс на винта за резбите и на самохода,като минава през малка ред.кутия с 4 скорости .Винта е директно зацепен през тази кутията и тя играе роля само на опора.Снимки в близък план утре ще кача ,но най-добре да се види на живо и да обменим малко информация..

Прикачен файл

P4210129.JPG
P4210129.JPG (83.9 KиБ) Видяна 1762 пъти

Прикачен файл

P9090252.JPG
Todi7 - специалист
Ето обещаните снимки:

Прикачен файл

PA230261.JPG

Прикачен файл

PA230262.JPG

Прикачен файл

PA230258.JPG

Прикачен файл

PA230257.JPG

Прикачен файл

PA230256.JPG
  • 1
  • 2

Тема "Малко стругче ,набор "49" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: