• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Todi7 - специалист
[attachment=0]P4210126.JPG[/attachment][attachment=1]P4210125.JPG[/attachment][attachment=2]P4210124.JPG[/attachment][attachment=3]P4210123.JPG[/attachment]Здравейте колеги!От няколко години съм собственик на едно насипно малко стругче и в началото на тази год. му дойде реда,та му направих един основен ремонт и го сглобих.Имаше не малко проблеми по него,които съм отстранил,та сега остана само станок да му направя,но това ще стане,след като му намеря подходящ двигател.Машинката е с пълен набор от зъбни колелета за направа на резби,но...тук ми е големият проблем-липсва таблицата за резбите.Молбата ми е,ако някой,някъде е виждал такава машинка,или има някаква информация,Моля да ми съдейства ,а пък аз ще намеря начин,да му се отблагодаря!Прилагам снимки,на една от които е снимана марката.Мисля,че е немски,но може и да греша,защото има много англ.резби по него.Ми това е най-важното..Благодаря за вниманието!

Прикачен файл

P4210126.JPG
P4210126.JPG (82.8 KиБ) Видяна 2548 пъти

Прикачен файл

P4210125.JPG
P4210125.JPG (81.22 KиБ) Видяна 2548 пъти

Прикачен файл

P4210124.JPG
P4210124.JPG (82.11 KиБ) Видяна 2548 пъти

Прикачен файл

P4210123.JPG
P4210123.JPG (82.55 KиБ) Видяна 2548 пъти
Todi7 - специалист
Още снимки.

Прикачен файл

P4210135.JPG
P4210135.JPG (83.44 KиБ) Видяна 2546 пъти

Прикачен файл

P4210133.JPG
P4210133.JPG (82.07 KиБ) Видяна 2546 пъти

Прикачен файл

P4210132.JPG
P4210132.JPG (93.2 KиБ) Видяна 2546 пъти

Прикачен файл

P4210128.JPG
P4210128.JPG (85.19 KиБ) Видяна 2546 пъти
koveslav - майстор
В краен случай се измерва стъпката на винта и се определя предавателното отношение на задвижването му.Така може за се определи в мм постъпателното движение на супорта за един оборот на детайла,което всъщност е стъпката на нарязваната резба при дадена комбинация на колелата.Предавателното число на една зъбна предавка е равно на съотношението на броя зъби.на колелата в нея,а предавателното число на последователни предавки се умножава.Не е лесна задача,но е вариант.
Todi7 - специалист
[quote="koveslav"]В краен случай се измерва стъпката на винта и се определя предавателното отношение на задвижването му.Така може за се определи в мм постъпателното движение на супорта за един оборот на детайла,което всъщност е стъпката на нарязваната резба при дадена комбинация на колелата.Предавателното число на една зъбна предавка е равно на съотношението на броя зъби.на колелата в нея,а предавателното число на последователни предавки се умножава.Не е лесна задача,но е вариант.[/quote]
Като краен вариант,аз измислих нещо по-лесно,поне за мен:събирам снимки на таблици от всякакви стругчета от разни обяви и гледам горе-долу броят на зъбите на колелетата,да е като моите и като дойде момента,ще се почнат едни проби,с едно мерене,ама лесно нема...Интересното при тази машина е,че няма съединител,а само реверс,чрез сателитна предавка.Другото интересно е,че няма нортова кутия ,за промяна на стъпките,а избора на резба става само и единствено,чрез колелетата.Тези две лостчета,които се виждат долу в ляво, са за скорост на вала на самохода.
Те така..
profesionalist_wood - майстор
Предполагам сте го купили в насипно състояние? Не е невъзможно но е трудно да се уцели кое с кое зъбно колело защото тогава стандартите през 49-та си били други. Трябва да има поне 2-4 зъбни колела както са от тоя период и всичко е в инчове. Другото спасение което не струва много много пари е да се сканират тези зъбни колела на 3D скенер и да се направи триизмерно работещ струг на Аутокад 3д Макс и да се наставят тогава колелата и така може да се прецени кое е липсващото колело според оборотите на съседните колелца и ще се спестят хиляди проби и напасване,а съответно и се спестяват финанси.
Давам пример на клипче как изглежда триизмерен детайл на ,,работещ,, струг
https://www.youtube.com/watch?v=oKzITaGqfks
https://www.youtube.com/watch?v=34xmgMHjmY0

Има много фирми в БГ за ЗД моделиране и работят бързо,само трябва да се вземат размери и да се направи хартиен чертеж и след това в компютъра машината и след гова сканиране на зъбчатите колела и си ти вече ще имаш изчислени колко оборота на дадено колело и еди какви си навивки...и таблицата вече ще я имаш.
Успех

В Оффроуд форума може някой да ти помогне защото там са все стари кучета и знаят всичко защото много неща са им минали през ръцете
lov - майстор
Искрено ти завиждам :)
Регистрирай се в този форум и пусни снимките.
http://www.chipmaker.ru/forum/180/
Вероятно ще ти изровят всичко което търсиш.

И един въпрос. Да не е комбинация и с фрезичка щото от горе на това ми мяза на делителна глава.
Иначе пак във същия форум имаше и една екселска таблична. И като си зададеш стъпката на винта и евентуално отношенията на нортъновата кутия ти вади всички стъпки. Малко ще си поиграеш докато я нагодиш но става. Още по лесно е щом нямаш и кутия. Та правиш си табличката и си я ламинираш и си готов. Аз на моя отдавна съм му се заканил. Имам я оригиналната но не се чете на някои места. То хубаво да си е оригиналната но при мен се работи и само с красота не става. А няма кой да ми е ецне от ново на алуминиев лист.
gogo7777 - майстор
Нещо в мен прави асоциация на Wilka с австрийския завод DKV.
Todi7 - специалист
[quote="gogo7777"]Нещо в мен прави асоциация на Wilka с австрийския завод DKV.[/quote]


Напълно възможно е.Аз ,със моите елементарни комп. познания съм загубил десетки часове в търсене на инфо.в нета
и накрая -нищо! :?
Todi7 - специалист
Благодаря на всички за предложенията!
Ще се въздържа от регистрация в Руският форум,защото единственото,което може да стане е много да се изложа с моето ниво на владеене на руски.Някога с рускините се оправях,ама сега е друго :lol:
Това с 3Д-то е много интересно,а в офроуд-форума нямам регистрация.А бе продължавам да събирам разни идеи и като дойде момента ще го мислим.
Комплекта на лирата е от 12-13 бр.колелета .От тях едно е основно...Имам друг струг С5 ,та имам представа горе -долу...
Действително ,стругчето е можело да изпълнява разни фрезови операции с помоща на делителния апарат,зацепен червячно към шпиндела,но там липсите и неизвестните са много и на този етап нищо,поне,до като не го видя на картинка как е било :?
profesionalist_wood - майстор
Не че имам нещо против,но ако си го купувал за 1800 лв ,,нов внос,, ще е тотална загуба на нерви и пари.
То хората за 2000 си купуват нов и окомплектован но китайски на ,,полимета,,. Всеки сам си поема риска. Стругарството е особена територия с големи финансови вложения,любов на сърцето и здрави нерви :)
  • 1
  • 2

Тема "Малко стругче ,набор "49" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: