Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Andri01 - майстор
vlax написа:
Andri01 написа:
Аз съм шефа на митницата - я си дай адреса!! :axe:
Заповядай :butthead: :-D
Този адрес е фалшив!! Дай поне на ...комшийката! :?
cat - специалист
Другата седмица ако си ходя ще снимам .
teon - специалист
preslav написа:
а и остатъците от 160-170 л. джибра как се гребат с канче не ми е много известно.
...първо с кофи, и като останат една две такива на дъното -тогава с канчето :) ...
hidrazin - майстор
Кви кофи, кви канчета, кви гъби... ???

Изображение
:partyman:
teon - специалист
[quote="Чираче"]И накрая с гъбата...
...най-старите казани бяха без отточна тръба и се изгребваха с кофи и канче...иначе по степенуването:чирак,калфа,майстор- действаш с гъбата естествено :)
preslav - майстор
teon написа:
preslav написа:
а и остатъците от 160-170 л. джибра как се гребат с канче не ми е много известно.
...първо с кофи, и като останат една две такива на дъното -тогава с канчето :) ...
То хубаво ама ако решиш веднага да зареждаш нов казан ще се удушиш от алкохолни пари докато извадиш тези 16-17 кофи, а после трябва и да измиеш - голяма хамалогия заради икономисаните 20-30 лв. при изработката на казана.
Гост - специалист
preslav написа:
То хубаво ама ако решиш веднага да зареждаш нов казан ще се удушиш от алкохолни пари докато извадиш тези 16-17 кофи, а после трябва и да измиеш
Чак пък да се удушиш...И-акви алкохолни пари? Нали алкохола се предполага,че вече излязъл?
Наливаш две кофи студена вода, за да няма никакви пари и действаш с кофата... Даже няма нужда и от канчета- и да е останало малко - не е проблем... какво толкова ще му миеш- сипваш новия мат'риал и действаш по проедурата. :partyman:
plamen6703 - майстор
И ти като мен не схващаш нюансите на "мисълта" и четеш както дявола Евангелието :lol: Толкова години изгребвам на ръка казана си и варя по два каза един след друг и все чакам от това да се удуша :lol:
На второто варене дори не полагам усилия да мия казана, сипвам материала и действам по задачата :partyman:
preslav - майстор
Гост написа:
preslav написа:
То хубаво ама ако решиш веднага да зареждаш нов казан ще се удушиш от алкохолни пари докато извадиш тези 16-17 кофи, а после трябва и да измиеш
Чак пък да се удушиш...И-акви алкохолни пари? Нали алкохола се предполага,че вече излязъл?
Наливаш две кофи студена вода, за да няма никакви пари и действаш с кофата... Даже няма нужда и от канчета- и да е останало малко - не е проблем... какво толкова ще му миеш- сипваш новия мат'риал и действаш по проедурата. :partyman:
Не знам и не споря - ти обаче защо не цитира и последните 3 думи от поста ми?
Между другото какво стана с буренцето ти за ракия - вкара ли го в употреба?

Тема "Казан за ракия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: