Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Гост - специалист
preslav написа:
- голяма хамалогия заради икономисаните 20-30 лв. при изработката на казана.
Добре, поправям се, щом държиш - цитирам и останалата част от поста ти.
И съответно отговарям на цитираното:
Къде е хамалогията? Да изгребеш десетина-петнайсет кофи джибри? Съвсем всичко искате да ви е автоматизирано. Малко повече движение е полезно даже.
И не става въпрос за икономия. Моят казан също е без улей, но не защото някой го мързи, а защото няма условия къде да се изтече този материал.
А за бурето- ще си пиша в темата, като му дойде времето. :partyman:
preslav - майстор
Гост написа:
preslav написа:
- голяма хамалогия заради икономисаните 20-30 лв. при изработката на казана.
Добре, поправям се, щом държиш - цитирам и останалата част от поста ти.
И съответно отговарям на цитираното:
Къде е хамалогията? Да изгребеш десетина-петнайсет кофи джибри? Съвсем всичко искате да ви е автоматизирано. Малко повече движение е полезно даже.
И не става въпрос за икономия. Моят казан също е без улей, но не защото някой го мързи, а защото няма условия къде да се изтече този материал.
А за бурето- ще си пиша в темата, като му дойде времето. :partyman:
При мен изобщо няма условия за казан и вероятно никога няма да ги създам, но изказах съображеня, които бих взел предвид ако тръгна да си правя. Вероятно ще направя и доста повече "автоматика" от това казана да се източва, а не да се изгребва, но това е друга тема и за нея си има специализиран форум.
Andri01 - майстор
Аз съм "пас" в играта/ по различни причини/!? Не давам примери ,не давам съвети/ по същите причини/!! Но имайте в предвид,че форума има много читатели и не всички са добронамерени!!! IP адресите са "обществена тайна" ,а от там и физическия адрес така,че се съобразявайте какво пишете тука-митничарите и те хляб ядат...:).
preslav - майстор
Andri01 написа:
Аз съм "пас" в играта/ по различни причини/!? Не давам примери ,не давам съвети/ по същите причини/!! Но имайте в предвид,че форума има много читатели и не всички са добронамерени!!! IP адресите са "обществена тайна" ,а от там и физическия адрес така,че се съобразявайте какво пишете тука-митничарите и те хляб ядат...:).
Че за какво му е на българина да направи някаква далаверка, а после да не се похвали!
Интересното е, че в доста по-бели държави казаните не са забранени, условието е да е за лично ползване т.е. да не се продава самогона, който си си сварил, дори свободно се продават готови сухи смеси, бъркаш с вода, чакаш да ферментира и вариш спирт.
Чираче - майстор
preslav написа:

Интересното е, че в доста по-бели държави ....
Живеем в бананова държава, за това е така. :? Измислят се какви ли не безумни закони, облагат ни с всевъзможни данъци и такси, за да може да се издържа раздутата администрация. Вече 28 г. всичко се разпада, съсипва и разпродава. Няма почти никакво производство, а всичко живо се е юрнало да се прави на майстори във всевъзможни области. Вярно е, всеки иска да има някакви доходи. Но само с търговия и услуги няма как да стане. Трябва да има и производство на стоки. Трябва да има БАЛАНС. Когато някой рискува, и започне да произвежда нещо си, идват някакви "хора", и изкупуват произведеното на безценица. След това цените се завишават в пъти, и отиват на пазара. Това обеззверява начинаещите.

Може много да се пише, но не виждам смисъл. Всеки дърпа чергата към себе си, и си мисли, че е прав. Малко хора гледат глобално на обществено-икономическите отношения в обществото.
hidrazin - майстор
Andri01 написа:
...митничарите и те хляб ядат...
Митничарите първо трябва да те фанат в момента на извършване на деянието - демек да вариш точно ракия или друг алкохол.
Щото може да си вариш дестилирана вода, лавандулово масло... Казаните не са забранени за притежаване, купуване, продаване...
Нали знаеш този?
Мъж вари ракия в плевнята, но му потрябвала вода, отива с две кофи до кладенеца, връща се, а вътре двама полицаи и един митничар.
- Ракийка варим, а? И к'во правим сега? Пиши обяснения!
- Какво да пиша?
- Ами пиши всичко както си е.
Взема нашият лист и химикал, пише, пише и след малко подава листа:
- "На 3 септември бях на село. Тъкмо щях да си тръгвам, гледам от плевнята се носи дим. Реших, че е избухнал пожар. Взех веднага две кофи вода от кладенеца и побягнах за да го угася.
Влязох вътре, а там заварих двама полицаи и един митничар да варят ракия."
:partyman:
Andri01 - майстор
Да,знам изискванията за частните казани,но има не малко "добронамерени съседи". нали знаеш"покритото мляко,котките не го лочат". Поне аз съм на принципа-по малко хвалби и приказки / не само в нета/. :partyman:
gogo7777 - майстор
Много стрес бреее.....от кво се плашите? Аз ако ви кажа колко ракия варях на година, няма да ми повярвате.... :lol:
Гост - специалист
Че кой се плаши? Варим си я ракията. Не мога да се похваля с читави съседи, ама- ползвам си го казана. Няма да тръгна по казанджийниците, я.
На село имаше селска казанджийница, ама откраднаха казаните. Сега всеки втори си има казан.
И се знаят. То като засмърди на джибри из махалата- няма как да не се разбере...

Тема "Казан за ракия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: