Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
реших д апочиста една стара месомелачка, от тези ръчните. Но изникна един рпблем, който сериозно ме дразни и не знам как да отстраня. Спиралата, която се върти и набутва месото/зеленчуците, е със паднал емайл, там където има контакт с корпуса(вътрешната страна). Съответно и по корпуса отвъре има паднал емайл и се вижда метала. Та, като измия и оставя да изсъхне, веднага леко избива ръжда. Това ме дразни много, а и вероятно ще отида и в продукцията. Та, има ли начин да обработя с нещо тези места, за да не се появява ръжда всеки път като я измия?
plamen6703 - майстор
Варианта е измиваш добре преди ползване и ползваш :) същото важи за решетката и ножа :wink:
nautilus33 - майстор
Ясно. Да, с решетка бая се изтомозих и пак нищо не се получи. С клечка за уши бърках във всяка дупка на решетката, и пак си излизаже ръждива. Накрая ми писна, измих я с препарат за съдове, и я монтирах. Ще видя дали ще има вкус на ръжда после лютивката :)
plamen6703 - майстор
След като измиеш няма да има никакви проблеми :)
В събота и неделя се занимавах с такива упражнения като мелене на домати и решетката и ножа бяха в същото състояние като твоите. Човек не знае къде са витамините и от какво може да се излекува... така, че мели спокойно :wink: :partyman:
nautilus33 - майстор
Така е :) Вече смляхме малко чушки. Другата седмица евентуално домашна лютеничка.

ПП след ровене в ютюб открих, че след като се измият частите на мелачката, се подсушават на ръка, и се мажат с минерално масло, което е подходящо за контакт с храни. само че, не знам кое масло е това, след което се забърсва наново и всичко се слага в торба с ориз. Може и да опитам, с изключение на минералното масло :) Може и с олио или зехтин.
iliya_i - майстор
nautilus33 написа:
:) Може и с олио или зехтин.
Ами тя е направена да се смазва със месце/сланинка :lol: :lol: :lol:
Инъче бе се наричала заленчукомелачка.
nautilus33 - майстор
Да де :) Ама после нали трябва да я измия, иначе залепналото по нея месце ще стане на сушеница :-D
plamen6703 - майстор
Не е важно как ще я измиеш, важно е как ще я изтриеш :-D

Тема "Обработка на месомелачка против ръжда?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: