Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Здравейте на всички, имам един проблем с малка кислородна бутилка от линейка. Искам да я напълня с кислород ама не знам как. Смених вентила с нормален от голяма бутилка и искам от голямата бутилка да си пълня малката. Някакво приспособление от тръба се прави ама не знам какво и как да го направа. Ще може ли да ми помогнете?
plamen6703 - майстор
Добре, че първо питаш за да ти се каже, че това "прехвърляне" е много опасно и те съветвам да не се занимаваш с тази операция!
Такива "прехвърляния" се правеха преди много години, когато нямаше нищо с нищо и се взимаше кислород от заводи и фабрики.
При евентуален инцидент, ако не умреш, може да останеш да се влачиш като куче по болници и да се абонираш за някоя аптека.
Варианта е да отидеш на кислородна станция с бутилката, да я огледа какво си правил по нея и ако решат да ти я напълнят с кислород срещу жълти стотинки.
a_stoev - майстор
Че е опасно, опасано е и затова си има правила как да се минимизират опасностите. Прехвърля се с тръба, казват ѝ айдук. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЧИСТА ОТ МАСЛА. Прави се от медна тръба и холедрови гайки, тръбата да издържа над 200 бара. Двете бутилки трябва да са фиксирани, не да лежат на земята или още по зле, да държиш малката в ръце докато преливаш.
Иначе малка бутилка се пълни за 2-5лв, ако не заваряваш всеки ден не се занимавай.

Тема "Пълнене на малка бутилка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: