Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Златин - помощник
Здравейте, дано питането ми не е в противоречие с правилата на форума, ако е,се извинявам и го премахнете.
Някой може ли да ми каже за какво точно се ползва този диск, качеството му и приблизителна цена.
Произведен през 1990 г./в СССР или Русия/, не знам това дали се е отразило на работният слой. Форма-чиния или паница.
Диаметър 150 мм, присъединителен отвор 32 мм. Работен слой-ширина 10 мм, дебелина 2 мм.
На диска има надпис АС 4-50/40к-2В2--01, следва сериен номер.
На паспорта му пише концентрация на диаманти 2 % е маса на диамантите 29 карата.
Прикачен файл:
Picture.jpg
Jawata - напреднал
Май е от машина за шлайфане клапани от ДВГ.
profesionalist_wood - майстор
Това е диамант за заточване на твърдосплавни пластини.Има много приложения в машиностроенето. Например с този диск се острят ножове за струг https://www.youtube.com/watch?v=oOtjsYzNYVA Сложи го на 11:41 минути
https://sanktpeterburg.flagma.ru/almazn ... 83859.html
Ако е с цел продажба....около 40-50 лв. За България както винаги прекупвачите ще сложат 130 лв....
Масово хората не знаят какво продават-кое взето от завод кое от дядо :goodman: по време на соца.....
Ако го заточваш с флекс...то той има свойството да се пука и може част от диска да те думне в главата за последно
getzov - напреднал
Точно на същия диск намерих много полезно приложение. Направих си един дорник с гайка, сложих диска на него, завъртам то на струг ( с поне 1000 об.) и заточвам керамични ножове( ако някой ви каже, че не се затъпяват-не му вярвайте) - става идеално.
Важното е, да спазвате ъгъла на заточване. :)
Златин - помощник
Благодаря за отговорите!
Pgv64 - специалист
Прикачен файл:
IMG_20160328_193318-a.jpg
Ето ти приложение.На него се точи всичко.Двете крайни шайби са като тази която си показал.

Тема "Шлайфащ диамантен диск" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: