Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogo7777 - майстор
Има диамантени изравнители за шмиргели както и корундови. Но един диамантен ще ти е до живот, а не са скъпи.
Ти би ли държал "диаманта" с часове за да изчистиш и подравниш камъка? В кюмбето става за минути....За да му е проблем на Юнака, вероятно камъка е с едро "зърно" и пластмасата се е набила дълбоко в него.
Бих му подарил цяла кутия "диаманти" ама не съм където трябва, а и едва ли ще са му нужни :-D
Най-верният съвет си остава изхвърлянето на диска, но........
wanderer - специалист
с часове??? не си сериозен.
lov - майстор
За минутка е готов камъка даже няма и толкова. Или си мислиш, че аз не пиля пластмаси и всякакви разни такива гадории на шмиргела и не ги осирам редовно. :lol: А ако е едър още по лесно става със стругарски нож с видия.
gogo7777 - майстор
Беше писано, че е пробвано с видия, камък, стомана ииии ставало трудно, затова предложих моите варианти. Иначе на всички мои шмиргели диамантчето си виси там...да е подръка :-D
nikolson - майстор
Абе да попитам, тия камъни с каква лепилна връзка са? Щото огън и органични разтворители :?
gogo7777 - майстор
Мисля, че се пресоват и изпичат. Подобно на праховата металургия.
nikolson - майстор
Знам че се пресоват, но мисля че има органични лепители. Все пак, аз бих опитал с евтин брус от железарията. Мисля, че трябва да е нещо по-твърдо, или еднакво твърдо с шмиргела. И грубо.
gogo7777 - майстор
По принцип твърдо се обработва с меко и обратното. Камъка се разпрашава много лесно и бързо, когато се върти с много ниски обороти. Тогава и стругарски нож би свършил работа....и ножа и камъка ще се "преебът" взаимно :lol: . После обаче ще трябва камъка да се изравни с диамантчето при работните обороти на камъка.
lov - майстор
Технологии и свързващи вещества много и е трудно да се разбере какво точно е използвано ако нямаш нищо написано при покупката на камъка.
Писах никакви разтворители защото освен че може и да въздействат на свързващия компонент може да има и друг ефект да се напои с тази пластмаса на вътре и става още по лошо. Случвало се е камъни държани в малко по влажна среда после да бият и да не могат да се балансират щото са поели влага неравномерно. Айде за домашен шмиргел добре за ден ще изсъхне на слънце ма като е някой тукмак му трябва време. Па то едно балансиране на такъв отнема половин ден само. :lol: И на края разбереш че нищо не си направил.

Тема "Камък за шмиргел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: