Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Junak - майстор
Направих една простотия. Трябваше да отстраня едно пластмасово покритие. И го махнах - с шмиргела. А тая пластмаса се разтопи и сякаш "попи" в камъка. Няма премахване. Ни с легирана стомана, ни с твърдосплавна пластина. И с друг камък опитах да го махна, и с ножовна лента. Не става. Има ли начин с нещо да го почистя? :?
iliya_i - майстор
Junak написа:
Направих една простотия. Трябваше да отстраня едно пластмасово покритие. И го махнах - с шмиргела. А тая пластмаса се разтопи и сякаш "попи" в камъка. Няма премахване. Ни с легирана стомана, ни с твърдосплавна пластина. И с друг камък опитах да го махна, и с ножовна лента. Не става. Има ли начин с нещо да го почистя? :?
Зависи каква точно е пластмасата.
Накисване в силен органичен разтворител - етер, ацетон?
plamen6703 - майстор
Понеже и аз чистя такива неща на шмиргела, понякога за да се почисти трябва повечко търпение. С друг камък става, става и с парче щирия и доста търкане... :wink:
Junak - майстор
iliya_i написа:
Зависи каква точно е пластмасата.
Накисване в силен органичен разтворител - етер, ацетон?
Нещо средно между пластмаса и гума - покритие на ключ за автомобил.
Junak - майстор
plamen6703 написа:
Понеже и аз чистя такива неща на шмиргела, понякога за да се почисти трябва повечко търпение. С друг камък става, става и с парче щирия и доста търкане... :wink:
Точно с щирия пробвах - и със задната страна, и с твърдосплавната пластина. Ще продължа да стържа. :)
plamen6703 - майстор
Стържеш до чисто... дано шмиргела да не е в дома ти, че прахоляка е голям и си иска време да изчистиш до здраво :)
gogo7777 - майстор
Аз бих изхвърлил този камък. Но като идея ми идва да изгорш пластмасата с огън.....било то с бренер или направо в огнището :wink:
Junak - майстор
Хмм, и това ще пробвам. И на мен ми се върти идеята да го изхвърля. Благодаря на всички за отговорите.
mitko64 - майстор
Внимавай с огъня, мен една такава камбанка за ъглошлайф щеше да ме осакати. Беше минала през пожар, цялата опушена, иначе чисто нова, я сложих да шлайфам мозайка. Как я докоснах до мозайката се пръсна на парчета. Изкриви предпазителя, а отпред имаше една кофа от тези тънките за вода, я проби от двете страни.
lov - майстор
gogo7777 написа:
Аз бих изхвърлил този камък. Но като идея ми идва да изгорш пластмасата с огън.....било то с бренер или направо в огнището :wink:
Колегата написа ключ за автомобил. Та един комшия намерил от някъде кутийка за сгъваем ключ и решил да се пише на майстор. Иначе добре се беше справил. Разпробил ключа изпилил го добре преместил платката на дистанционното че даже и работи. Ма вика колата не ще да запали :?
А къде е чипа.
-Че то има ли такова?
- Бе ти как извади ключа?
- Ми с горелката.
:x
Ключа се оказа единствен та после не знам колко го одраха. :lol:

А за питащия. Сваля се само механично и никакви простотии като накисване с разни разтворители. Тоя дето ти даде съвета да върви да си кисне краката в морето.
Има диамантени изравнители за шмиргели както и корундови. Но един диамантен ще ти е до живот, а не са скъпи. Е ако не висиш по цял ден на него. :-D А и подравняването на камъка си е нещо което трябва да се прави по неволя от време на време. Гледах из преебалниците има по 10-15 лева. И със щирия става но малко по бавно.

Тема "Камък за шмиргел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: