Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Здравейте, вчера ми дойде електроженчето от UK -именно murex(esab) 141i ( 2000г.). Работи на 110 и 220в , 95А -100%. Малко, но тежичко 8,5кг До сега съм ползвал само трансфораматорен електрожен. Въпросът ми е нормално ли е да се чува писукане при заваряне с инвертора?? Иначе заварява перфектно, но писука тънко и не знам дали това е повод за притеснение? ....винкел 5мм с електрод 2,5 го пробива като масло:) Моля за мнение за машинката ми. Благодаря

Прикачен файл

20171203_121422 (Copy).jpg

Прикачен файл

20171203_121431 (Copy).jpg

Прикачен файл

20171203_121411 (Copy).jpg

Прикачен файл

20171203_121404 (Copy).jpg
20171203_121404 (Copy).jpg (112.54 KиБ) Видяна 3805 пъти
koveslav - майстор
Моя стария инвертор,производство на Вики-Б понякога при работа при по-висока влажност на въздуха(мъгла и т.н.)също свистеше.Консултирах се с производитела и ми казаха,че няма проблем,можело да се случи понякога.И наистина никога не съм имал проблеми.Сега имам друг,по-мощен инвертор от друга марка .При пълна тишина наоколо и при работа на ниски токове също чувам леко свистене,чиято честота с повишаване на тока се променя и може би над 70-80А изчезва.Може би при по-висок ток звука вече е с честота над прага на чуваемостта,поне така си мисля.Но и с тази машина вече повече от година нямам проблеми.
Благодаря! Струва ми се странно, затова реших да питам. Тези дни като го понапъна ще си каже :lol: ...иначе джентълменът, който ми го продаде каза, че е много надежден и бил много скъп навремето, все пак си е английско производство :)
Колеги моето впечатление относно това специфично свистене е че го издават марковите машини . Най-често Кемпи съм забелязвал че понякога просвирва . Според мен не е повод за притеснение и все пак съм заварчик , с електрониката съм малко на вие . :lol:
Нищо му няма- заваря, та дрънка :-D Въпреки, че съм любител, много му се кефя :)

Тема "мнение за инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: