• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Здравейте,
Нов съм във форума и това ми е първата тема (надявам се да не звучи като извинение, а като представяне :)).
Става въпрос за следното питане, имам проект за моята баня в така наречения стил "лофт". Става въпрос за параван на душ пространството направен от нормален черен метал и стъкло. Като изпълнение е напълно възможно, но не съм убеден с какво мога да го покрия за да го предпазя от ръждата.
Ако според вас това не е удачен вариант - мога да се разтършувам и за алумуниеви профили, но и тях незнам с какво да ги покрия - цвета задължително трябва да е черен.
Благодаря предварително на всички за отделеното време и полезните съвети.
tsenkov - специалист
Алуминий + прахово боядисване.
kolev_k - специалист
Слагай смело железните винкели,предварително почистени от ръжда и масла,грундирани и боядисани без пропуски и си свиркай.А какво е "лофт"?
hard_core - специалист
kolev_k написа:
А какво е "лофт"?
Лофт е индустриална сграда, превърната в апартамент....или обратното, апартамент с индустриален интериорен дизайн/желязо, видими тухли, грубо обработено дърво.../
ЛОФТ
radius - майстор
И един струг да допълва интериора :lol: .
Майтапче, уважавам идеята на автора.
miliad - майстор
kolev_k написа:
Слагай смело железните винкели,предварително почистени от ръжда и масла,грундирани и боядисани без пропуски и си свиркай.А какво е "лофт"?
Ми тъй де! :-D
През годинa минaвa с четкaтa дa освежи боятa и тaкa. Нямa дa векувaме я.
jekasus - майстор
tsenkov написа:
Алуминий + прахово боядисване.
На също мнение съм.
На мен лятото ми трябваше бял ъглов профил.

Прикачен файл

IMG_0206.JPG

Прикачен файл

IMG_0199.JPG
Чираче - майстор
Никога не съм предпочитал ъглови профили. Грознеят ми. Предпочитам изпилен ръб с фуга като навсякъде.
jekasus - майстор
Чираче написа:
Никога не съм предпочитал ъглови профили. Грознеят ми. Предпочитам изпилен ръб с фуга като навсякъде.
На клиенти давам право на избор, от пиления ръб се страхуват само по една причина - че ще се счупи лесно, а и цената е скъпа за това, както сложим и специализиран профил за пилени ъгли, става не много приятна...

Прикачен файл

IMG_0162.JPG

Прикачен файл

IMG_0262.JPG
IMG_0262.JPG (111.82 KиБ) Видяна 1853 пъти
Чираче - майстор
jekasus написа:

На клиенти давам право на избор, от пиления ръб се страхуват само по една причина - че ще се счупи лесно, а и цената е скъпа за това, както сложим и специализиран профил за пилени ъгли, става не много приятна...
Аз нямам клиенти, за да ги залъгвам. Правя го за себе си. И не виждам по какъв начин ще се счупи подобен изпилен ръб от снимката? Направен е без всякакви измислени специализирани профили. :lol:

Прикачен файл

P1170002-1.jpg
P1170002-1.jpg (64.48 KиБ) Видяна 1847 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Черен метал в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: