• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Pansim1 - специалист
agj написа:
Със същия -синкав цвят на дисплея са маските на АИГ -заваряване.И поточно модела ADF 616.

На китайските маски независимо дали са евтини или скъпи, проблема им е в чувствителността на сензорите.
Това са различни филтри, ама съвсем. Не ги бъркай нещата само по уж еднаквия цвят.
А за сензорите - проблема е в управлението, вътре всяка маска си има платка която прави каквото може и за колкото пари е поръчана. Пък иначе на външен вид всички са издокарани. :lol:
aig_welding - специалист
Pansim1 написа:
agj написа:
Със същия -синкав цвят на дисплея са маските на АИГ -заваряване.И поточно модела ADF 616.
Това са различни филтри, ама съвсем. Не ги бъркай нещата само по уж еднаквия цвят.
Pansim1, моля разкажи ни повече.
Последна промяна от aig_welding на чет мар 22, 2018 5:50 pm, променено общо 1 път.
pgt - специалист
Я да питам по-опитните кой вариант е по удачен в практиката, бутоните за настройка да са от вътрешната страна или от външната? На мен ми се струва, че от вън ще да е по-удобно, но гледам на по-скъпите маски бутоните са от вътре, та... :?
agj - майстор
Pansim1 написа:
agj написа:
Със същия -синкав цвят на дисплея са маските на АИГ -заваряване.И поточно модела ADF 616.

На китайските маски независимо дали са евтини или скъпи, проблема им е в чувствителността на сензорите.
Това са различни филтри, ама съвсем. Не ги бъркай нещата само по уж еднаквия цвят.
Нищо не бъркам ,нито пък заблуждавам някой!Вярно е че филтрите са на различни производители ,но какво от това.Вижда се по еднакъв начин и през двата - синкаво и дъгата в реални цветове.Работил съм и с двата филтъра и имам реална оценка и преценка.Колкото до цена и качество- двете са на добро ниво, и то доста добро.Само че лично аз не бих си купил маска от 200лв. след като мога да си купя друга на половин цена ,и да ми върши пак същата работа.Ако ще давам 200+ лв., то по добре маркова за 300+лв.
Pansim1 написа:
А за сензорите - проблема е в управлението, вътре всяка маска си има платка която прави каквото може и за колкото пари е поръчана. Пък иначе на външен вид всички са издокарани. :lol:
Относно сензорите-спора ще е подобен на този за яйцето и кокошката....!Без да имам претенции за експерт по маските ,ми се струва че сигнала на управлението го подава сензора,иначе за управлението съм съгласен ,то прави каквото може....!При скрит ,покрит или "заслепен " сензор -управлението реагира неадекватно!
agj - майстор
pgt написа:
Я да питам по-опитните кой вариант е по удачен в практиката, бутоните за настройка да са от вътрешната страна или от външната? На мен ми се струва, че от вън ще да е по-удобно, но гледам на по-скъпите маски бутоните са от вътре, та... :?
Въпрос на избор!! Неудобното при управление от вътре, е че трябва да махнеш маската и евентуално ръкавиците, за да направиш настройка.Иначе корпуса на маската е по удачен при работа на неудобни места, и при навиране на тези неудобни места няма какво да пречи и да закачи.Понякога тези един-два сантиметра дебелина на потенциометъра могат да ти възпрепятстват достъпа.А пък има и риск да повредиш потенциометъра при навиране на тясно място.
Има и скъпи маски с управление отвън.Единствено Спеедглас нямат модел с външно управление, дори и врътката за оглавника е направена максимално тънка и прибрана към корпуса.
Pansim1 - специалист
agj написа:
Вярно е че филтрите са на различни производители ...
Благодаря. Това е достатъчно.
aig_welding - специалист
Pansim1 написа:
Благодаря. Това е достатъчно.
Да, така е. Напълно достатъчни са 49 лв. човек да има фотосоларна маска с TRUE COLOR визьор. :-D
falcoh - специалист
Здравейте!
Начинаещ съм в заваряването и ще ползвам електрожен няколко пъти в годината колкото да заваря нещо по подръжка на къщата.
Някой има ли мнение за тази маска: Заваръчен фотосоларен шлем Hecht 900250/ DIN 9 - DIN 13, UV/IR DIN 16, 94x37mm /
https://www.onlinemashini.bg/zavara4en- ... 7mm-/40522
Гледам че маската не е китайска и затова се спрях на нея.
Ако не този модел...някакъв друг който да ми върши работа от порядъка на тази цена...
dragozow - майстор
Гледам че маската не е китайска и затова се спрях на нея
Поне немска е ;)
agj - майстор
вт мар 03, 2020 7:59 pmfalcoh написа:

Гледам че маската не е китайска и затова се спрях на нея.
Ако не този модел...някакъв друг който да ми върши работа от порядъка на тази цена...
Наистина ли вярваш че не е китайска?!

Обади се в АИГ Заваряване - маските са им китайски но са добри. И са внасяни преди епидемията.... 😉
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Дилема между соларни маски" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: