• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
lubenov1 - специалист
Аз мисля, че доста добре се представи!
Дори на 13 степен затъмнява по добре от старата маска и забелязах, че при постоянна светлина без трептене не затъмнява. А това е добре, защото няма безпричино на затъмнява и да се влияе от слънцето и от отразена светлина. За сега съм доволен от сравнението, но истината ще излезе на яве, едва когато започна да заварявам с нея.
lubenov1 - специалист
Само искам да допълня , че между 1-та и 2-та минута диода на челника не трепти а само свети! Когато направя движение с него маската го засича и затъмнява за момент и след това се изсветлява до нормалното и състояние, но и при най малкото движение пак се задейства. Челника е с много мощен cre diod, който е над 5w а и фокусира през лупа.
Така че, мисля и вярвам, че няма да има ядове при заваряване. 8-[
miroki - майстор
Моята, като я доближа до крушката и сработва, но поне на около една педя. Когато свети светлината постоянно се прави добре разликата. Но зависи колко дина ти е старата маска.
Иначе моята има само една скала на затъмнение, мисля от 9 до 13. Освен нормалното осветление има и премигващо, което не знам защо е.
Усили си чувствителността и намали закъснението.
Дано сработва по-бързо при палене от моята.
agj - майстор
lubenov1 написа:
;););)
Да ти е честита и безпроблемна работа ! Само че от снимките не можех да разбера от къде се сменя батерията?
lubenov1 написа:
Аз мисля, че доста добре се представи!
Дори на 13 степен затъмнява по добре от старата маска и забелязах, че при постоянна светлина без трептене не затъмнява. А това е добре, защото няма безпричино на затъмнява и да се влияе от слънцето и от отразена светлина. За сега съм доволен от сравнението, но истината ще излезе на яве, едва когато започна да заварявам с нея.
Така е! Само като започнеш работа ще стане ясно как работи.Ако ползваш маската за работа с електрожен или телоподаващо не е необходимо чувствителността да е на макс!Защото точно при максимална чувствителност може да има безпричинно затъмняване от слънце или от отразена светлина.И още един съвет -маската трябва да затъмнява на обикновена ел.крушка,още като повдигнеш маската към крушката.При това положение огледай по всички ъгли на панела и особено в долната му част, дали има по светли петна от дадената стойност на затъмнението което си избрал.Обикновено затъмнението по ъглите винаги е леко по светло но не трябва да има видимо много голяма разлика.
koveslav - майстор
miroki написа:
Моята, като я доближа до крушката и сработва, но поне на около една педя. Когато свети светлината постоянно се прави добре разликата. Но зависи колко дина ти е старата маска....
Със сложена на главата маска,като вдигна рязко поглед към крушката(около 60W) на тавана в коридора,касетата затъмнява,реагира...Маската е на около три години.Отначало я съхранявах в положение гринд,но за по-малко от година изпапа първата батерия.После започнах да я оставям в положение на настройка в която съм работил и вече над две години е със една и съща батерия...
agj - майстор
elektrozen написа:
http://pchelata.eu/%D0%BB%D0%B8%D1%87%D ... &order=ASC

Качествени маски за заваряване :!
От тези маски имам опит с тази : http://pchelata.eu/%D0%BB%D0%B8%D1%87%D ... %B5-tecmen ...Във фирмата в която работих до преди около няколко месеца ,бяха закупили около десетина такива маски. С една от тях поработих и аз известно време.Маската има много голям дисплей което пък се отразява на нейното тегло,т.е. доста по тежка е и лично на мен ми тежеше ,особено пък и ако се налага да ми стои по няколко часа на главата.Общо взето моите забележки към маската са основно в теглото и в това че дори и настроена на минимум, функцията Delay сработва малко по бавно от заявеното в документацията й. Иначе маската си работи добре,без чести просветвания които са характерни за повечето китайски маски.Дори бих казал че по тоя показател тая маска е може би най добрата от всички китайски с които съм работил.Освен това филтъра не е с традиционния зелено-жълт цвят,а синкав което създава чувството за виждане на реални цветове при заваряване.Няма как обаче да прескоча и негативните неща.,няколко колеги се оплакаха от прекалено бързо изтощаване на батериите,а трима от колегите след приключване на работния ден се оплакаха от дискомфорт в очите,а единият направо от зачервяване на очите.Наложи се да търсим причините и да правим по обстойни тестове на дефектните маски –категорично се отхвърли възможността проблема да идва от чести просветвания понеже и колегите бяха категорични че такива почти няма.Остана съмнението за по бавно сработване на затъмнението от заявеното в документацията!Обаче това няма как да бъде доказано понеже човешкото око е в невъзможност да хване разликата в микросекундите при работа.Та при обстойни тестове установихме, че на две от маските в долния край и по почти цялата ширина на дисплея остава по слабо затъмнена една много,много тънка ивица.,която явно след продължителна работа създава натрупвания от подобен ефект на просветвания, което води до създадения дискомфрот и зачервявания на очите.На трета проблемна маска не можахме да открием дефект в дисплея и остана съмнението за бавно сработване при затъмняване.
От подобно недозатъмняване в долната част на дисплея съм си патил и аз от една обаче доста реномирана фирма произвеждаща автоматични маски - Optrel ! Така че при ползване на автоматичните маски следете внимателно тяхното състояние и състоянието на вашите очи. Особено пък ако сте работили с часове наред с маската и в края на работния ден забележите някакъв дискомфорт в очите -или установете проблема ,или спрете или ограничете използването тая на автоматична маска!
Pansim1 - специалист
agj написа:
От подобно недозатъмняване в долната част на дисплея съм си патил и аз от една обаче доста реномирана фирма произвеждаща автоматични маски - Optrel ! Така че при ползване на автоматичните маски следете внимателно тяхното състояние и състоянието на вашите очи. Особено пък ако сте работили с часове наред с маската и в края на работния ден забележите някакъв дискомфорт в очите -или установете проблема ,или спрете или ограничете използването тая на автоматична маска!
Много точно казано. :partyman: Наистина цвета през тази маска е друг и това ме грабна. Видимоста при незатъмнено състояние е отлична.
Сега искам всички закупили маски за жълти стотинки, да помислят пак - какво всъщност са си купили, след като доста по-скъпи и добри маски се оказва че не са перфектни. И дали спестените пари колкото за по бира с приятели, си струва риска за очите!
Благодаря за мнението.

ПП имам наблюдение върху маски 3М с уж доста по нисък клас филтри...хората си ги ползват и не се оплакват. Е, там има и други неща...но факта че не ги заменят за евтинийки с висок клас филтър /само на хартия/ е показателен.
dragozow - майстор
Ми то е като с очилата. Един си купува очила с диоптер от пазара по лична преценка за 5 лв. Друг отива на очен лекар, в оптиката и купува очила за 200 лв. И в двата случая са очила, но вторите са по-хубави. За този с очилата за 5 лв другия си е дал парите залудо, а този с очилата за 200 лв няма и да пробва тези от 5.
Pansim1 - специалист
Драгозов - както винаги с точно сравнение.

Да не говорим, че съм убеден, че поне 90% от пишештите тук имат смартфони на цена поне две качествени маски...ама нали е по-престижно да извадиш айфонЯ :) вместо да си купиш нещо пазещо здравето.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Дилема между соларни маски" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: