• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
plamen6703 - майстор
dragozow написа:
Ми то е като с очилата. Един си купува очила с диоптер от пазара по лична преценка за 5 лв. Друг отива на очен лекар, в оптиката и купува очила за 200 лв. И в двата случая са очила, но вторите са по-хубави. За този с очилата за 5 лв другия си е дал парите залудо, а този с очилата за 200 лв няма и да пробва тези от 5.
При очилата е по-различно от маските.
Аз съм изцяло зависим от очилата и си сменям очилата след посещение при очен лекар и поръчка в оптика.
При маските е от значение, кой по колко време му се налага да ползва маска.
На мен примерно тази маска https://www.argo-market.com/Products/Details/2053 за непрофесионално ползване на електрожен и за времето, което аз ползвам електрожен ми върши работа и не застрашава зрението ми повече от допустимото. Ако усетя дискомфорт имам стара маска за заваряване и с нея проблеми няма.
Ако се занимавам професионално със заваряване и с това си вадя хляба, ще си купя маска, която ми дава максимално добра защита на очите!
:partyman:
Последна промяна от plamen6703 на нед мар 18, 2018 7:07 pm, променено общо 1 път.
Pansim1 - специалист
Моля потребителя Пламен, да не намесва в темата за маските други техники. Силно се надявам, ако има модератор, да се вземат мерки и да се изтрият всички мнения несвързани с маските.
Благодаря!
plamen6703 - майстор
Чак пък модератор и надежди, така по-спокойно ли е след корекцията, която направих, няма електрожени :-D :partyman:
Pansim1 - специалист
Опитите ти да се индексира в гугъла дадена фирма /сайт/ са достатъчно прозрачни. Предлагам за в бъдеще, да се придържаме към добрия тон и без излишни повтаряния на едно и също нещо. Предполагам си наясно, че не си единствения който го може.

Освен това смятам, че г-н Драгозов е достатъчно известен не само в този форум. Не му прави мечешка услуга.
plamen6703 - майстор
Многократните повторения на едно и също нещо може да те доведат до натрапчиви мисли, които са абсолютно погрешни!
Драгозов е дееспособен човек и не се нуждае от говорител от негово име и не изпитва панически страх при споменаване на фирми различни от неговата фирма! :partyman:
Pansim1 - специалист
Наглостта никога не е била от качествата които уважавам в хората.
Чираче - майстор
Pansim1 написа:
Наглостта никога не е била от качествата които уважавам в хората.
Именно. Вероятно си някой, който наскоро са изгонили от тук за подобно поведение. И вече си чист с нова регистрация. Съвсем скоро ще си проличи кой си. :?
agj - майстор
Pansim1 написа:
Много точно казано. :partyman: Наистина цвета през тази маска е друг и това ме грабна. Видимоста при незатъмнено състояние е отлична.
Със същия -синкав цвят на дисплея са маските на АИГ -заваряване.И поточно модела ADF 616.Една такава ползвам и аз ,закупил съм и още 4 маски ,две на колеги и две за подаръци.Маските не са скъпи 80лв.са ,но цената вероятно е заради по малкия размер на дисплея 45 /100 мм.Лично аз не намирам нужда от по голям дисплей.Точно такъв е и дисплея на маските 3М-Speedglas 100.
Pansim1 написа:
ПП имам наблюдение върху маски 3М с уж доста по нисък клас филтри...хората си ги ползват и не се оплакват. Е, там има и други неща...но факта че не ги заменят за евтинийки с висок клас филтър /само на хартия/ е показателен.
Високия клас на китайските маски не е само на хартия.Имат си го тоя висок клас ,но добрата маска не се определя от само от оптичния клас,а от цялостната работа на маската.На китайските маски независимо дали са евтини или скъпи, проблема им е в чувствителността на сензорите.От там идват и честите просветвания на дисплея,което и създава дискомфорта на очите.Бих казал че /само на хартия/ е може би параметъра за работа в аргонова среда на нисък ток.Точно по време на такава работа си проличава стабилността на маската.99,9% от китайските маските които съм пробвал и работил,проблема им е точно в това ,особено пък при работа с неръждаваейка на нисък ток нещата понякога са трагични. Маските на 3М-Speedglas са изключително стабилни по отношение на чувствителност на сензорите,там неволни просветвания може да има единствено и само ако видимостта за мястото на заваряване е ограничена.В тоя случай сензорите или единия от тях е скрит от облъчването и не може да реагира и се получава просветване.При работа дори с неръждаваейка в горепосочените условия ,маската дава 100% стабилност на работа.Единствения недостатък е че класа е малко по нисък е видимостта е с една идея по слаба.Но това е само при евтиния модел (около 320лв.) :tonqe: , има модели с по висок клас, но съответно и цената също е по висока.
gogo7777 - майстор
Чираче написа:
Pansim1 написа:
Наглостта никога не е била от качествата които уважавам в хората.
Именно. Вероятно си някой, който наскоро са изгонили от тук за подобно поведение. И вече си чист с нова регистрация. Съвсем скоро ще си проличи кой си. :?
:lol: :lol: :lol:
Сладур :drinkers:
agj - майстор
Това е синия цвят на дъгата която се вижда през маските за които ставаше въпрос по напред в темата [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZytQlgfs8CU[/youtube]
Тук добре може да се види разликата между синия и зеления дисплей :
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xrZd4SyRbQU[/youtube]
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Дилема между соларни маски" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: