Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
amdatlon - специалист
И аз бях на тази дилема :
Да са правя стълба щото Алум. много скъпи.
Но като сметнах времето и парите и труда които ще изгубя....
се прежалих за една такава ( без да е реклама )
Стълба.
Взех я за 245 лв и грам не съжалявам, разнасяш си с едната ръка, голям кеф :)
lov - майстор
Виж сега писах че имам и алуминиева. Но все пак форума се казва направи си сам. Моята я правих кога нямах никакъв избор и бяха безумно скъпи.Но дори и сега ако вземем да си правим сметката за време и пари пак печеля. Първо профилната тръба ми е почти без пари. Взимал съм ги на цената на скраб. 5кила да е секцията и левче да е на кило макар че са жълти стотинки. И работатата колко е 20 минути рязане. Още час с повъртането за заварките да кажем с бояджилъка 2-3 часа общо. Айде сложи 60 лева майсторски труд. В место да вися пред телевизора и да гледам тъпи турски сериали по добре да се занимавам с нещо полезно. Пак не мога да я докарам на твоята цена дори да завиша двойно разценките.
LazarGanev - "Велик майстор"
Моята я взех от Практикер на промоция - 150лв за 3х7 стъпала
nikolson - майстор
Човекът иска 6 метра стълба. Вероятно иска да стига до покрив на висока къща. Той не писа за какво ще я ползва, но в този случай би трябвало да подходи според мен по друг начин.
nobreak - специалист
nikolson написа:
Човекът иска 6 метра стълба. Вероятно иска да стига до покрив на висока къща. Той не писа за какво ще я ползва, но в този случай би трябвало да подходи според мен по друг начин.
Точно за това става на въпрос. Вилата е на 3 етажа, като единия е вкопан и искам да стигам до горе за да чистя улуци и като се наложи да наместя някоя цигла и подобни работи. Инзи ден се катерихме по стълбовете да оправяме разни жици, понеже сме кооперация с тока и използвах една стълба, която става 5.70 м като се разпъне, та за това съм се ориентирал към 6 м....
VLADO66 - майстор
6 метра стълба се носи от двама човека.Такова чудо само че по късо и направено от тръба 3/4 няма вдигане.Непрекъснато има промоции на алуминиеви стълби.Есента взех една трираменна за 229 лв.
nobreak - специалист
VLADO66 написа:
6 метра стълба се носи от двама човека.Такова чудо само че по късо и направено от тръба 3/4 няма вдигане.Непрекъснато има промоции на алуминиеви стълби.Есента взех една трираменна за 229 лв.
Започвате да ме замисляте пак....
nikolson - майстор
Не знам как си представяш. Вземи една ритловица 4 м. Опитай се да я изправиш. А 6 метра. А да я свалиш? А да се качиш на 6 метра и да се кълчиш, всяко политане може да те събори при този висок център. Направата не е проблем, експлоатацията е проблем. Затова казах за друг подход. Но зависи от сграда и терен около нея.
nobreak - специалист
nikolson написа:
Не знам как си представяш. Вземи една ритловица 4 м. Опитай се да я изправиш. А 6 метра. А да я свалиш? А да се качиш на 6 метра и да се кълчиш, всяко политане може да те събори при този висок център. Направата не е проблем, експлоатацията е проблем. Затова казах за друг подход. Но зависи от сграда и терен около нея.
Терена е бетон....
Чираче - майстор
nobreak написа:


Терена е бетон....
Още по-лошо :? Ако пък по бетона има нещо друго/ я камък, я дъска, я тръба или друго желязо / нещата стават трагични. :x

Тема "Метална стълба от профили" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: