Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
KingLin - майстор
Ами щом и те ще се заваряват пробиваш с конусно свредло до размера на тръбите и после с пила разширяваш отвора в посоката на отклонение на тръбата. Или пробиваш с по-голям диаметър от тръбите достатъчен за поеме отклонението и после при заварянето пълниш отвора който ще остане около тръбата от две страни.
kalin7 - специалист
Криво е ... от доста време не успявам да го измисля, как да стане.
Това което ми се струва, че може да свърши работа е фреза.
Или по-голяма и стабилна настолна бормашина с подходящата бургия и директно да се пробие. Но за това последното не съм сигурен, че дори може да се реализира, тъй като бургията, ще се опитва да бяга "по стената" настрани.
kalin7 - специалист
KingLin написа:
Ами щом и те ще се заваряват пробиваш с конусно свредло до размера на тръбите и после с пила разширяваш отвора в посоката на отклонение на тръбата. Или пробиваш с по-голям диаметър от тръбите достатъчен за поеме отклонението и после при заварянето пълниш отвора който ще остане около тръбата от две страни.
Това ми беше първата идея... ама тази 3мм неръждавейка с пилата, ще ми се вземе акъла :)
KingLin - майстор
Е 4 отвора са, бъди мъж :-D
nikolson - майстор
Вариант е и с допълнителна планка, предварително пробита на точен размер.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Ето как би изглеждал разрез на отвора, при пробиване на място близо до периферията при около 45гр. наклон.
Прикачен файл:
123.PNG
123.PNG (68.02 KиБ) Видяна 1479 пъти
kalin7 - специалист
:prayer:
Това си е вече чертеж, който реално показва как седят нещата.
Иначе казано, със стъпаловидната бургия мога да го пробия до 25... и след това до 36 трябва да се пили.
В противен случай, ако направя дупката 36... после не мога да я уплътня с аргона (поне аз).
@abcdefghijklmnopqrstuvwxz Благодаря, за положения труд. Реално тези двете дупки,които са до периферията създават проблем.
Другите, които са по в центъра, ще могат да се пробият и със стъпаловидното и малко пилене. Тъй като там е близко до перпендикулярно влизането на тръбата.
gogo7777 - майстор
Намери заварчик да завари тръбите. Отворите, които трябва да пробиеш трябва да са поне 4-5 мм по-големи от диаметъра на тръбата. Точен отвор не е необходим. Заварява се с обратна защита или с паста за защита на корена. Отворите може да пробиеш с бургия, фреза или направо с аргоновия апарат. Не му се плаши толкова на луфтовете, които ще се заварят.... :wink:
kalin7 - специалист
Да споделя, че към момента нямам успех с пробиването на дупките :(
Пробвах със стъпаловидното свредло и успях да направя една дупка до около 20мм и до там ... не иска и не иска повече. То и тези 20мм ги достигнах с голяма мъка. А имам да правя общо 4 дупки по 25 и една около 50мм.
Пробвах на едно парче 2мм неръждавейка да направя дупка директно с аргоновия апарат, и там нямах голям успех. Предполагам, че тук нямам достатъчно опит, защото до сега не ми се е налагало да правя дупки с него. Другото, което ми направи впечатление с този метод, е че доста от материала се нагрява излишно, което би довело до влошаване на характеристиките му в последствие.
С една дума ... всякакви съвети са добре дошли, защото съм в задънена улица към момента. Не мога да ги пробия тези отвори и това си е...
Понеже имаше питане за точността на тръбите. Оказа се, че 3 от тръбите могат да мърдат сериозно (почти +/- 2см във всяка посока). Т.е. не се изисква голяма точност. Стига дупката да е достатъчна да мине тръбата, и да е горе долу където трябва ще стане. Останалата 4-тата тръба, е по-статична +/- 5-7мм. То аз и от тази дупка почнах, защото е и най-сложната в кривината на дъното. Другите дупки ще се паднат в почти хоризонтална равнина.
Та започвам да си мисля, все повече за плазма.
nikolson - майстор
В този случай може да го направиш с резак грубо, а да се завари тръбата на планка, която да се завари на дъното.

Тема "Пробиване на дупки в елиптично дъно." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: