• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
emosms - специалист
Здравейте, къде в Пловдив мога да поръчам тези детайли?

Може и от друго населено място, но да им се занимава да опаковат и пратят по еконт, и да го направят читаво.
Прикачвам скици.

Добре е да е цялостна изработка с праховото боядисване. Ще ми е сложно да ги нося отделно за прахово.

https://i.imgur.com/IBvTWXq.jpg

https://i.imgur.com/B79EvYU.jpg
Чираче - майстор
Изработката е лесна работа. Защо държиш да е прахово боядисването? Какво е предназначението?
Djack - специалист
Чираче написа:
Изработката е лесна работа. Защо държиш да е прахово боядисването? Какво е предназначението?
Простор!?
emosms - специалист
Чираче написа:
Изработката е лесна работа. Защо държиш да е прахово боядисването? Какво е предназначението?
Бюро, закачено на стената.

Още не съм ги поръчал, само уикенда съм свободен.
Кажете някакво прахово в пловдив, което да работи в събота :D.
И ще ги разнасям на ръка от майстора до праховото и обратно, кола нямам.

Най-добре едно място, където да го изработят и боядисат.
Чираче - майстор
Металните части ги пръскам със спрей черен мат.
emosms - специалист
Чираче написа:
Металните части ги пръскам със спрей черен мат.
Къде имаш работилница и колко ще струва изработка без боядисване?
(на л.с. да минем, ако искаш).

Относно пръскането със спрей - веднъж пробвах да обработя по този начин подобен габарит детайл, и точно това беше причината да се насоча към прахово боядисване.
След като стана омазано, на капки, на места боята 'бягаше', и аз целия се омазах да избърша боята с коресилин.
За да го занеса на прахово...

Обезмасляването в домашни условия е проблем. Коресилина на пазара е фалшив, може би трябва с ацетон.
За по дребни детайли съм пробвал с .... кислол, после избърсвам, нагрявам с пистолет с горещ въздух и пръскам детайла топъл.
Така поне хваща равномерно, не прави капки, няма места където боята да бяга.
Обаче, боядисването със спрей е слабо и ненадеждно като здравина.
DundyTheCroc - майстор
Преди боята аз бих сложил грунд, пак на спрей, после матова боя. Обичам да почиствам с изопропанол, понеже става за всякакви повърхности и не е агресивен като ацетона и коресилина.
emosms - специалист
Стана много яко, с едни детайли поръчани на лазер абкант и квадратни тръби 35x35.

Боядисването също стана много добре, но доста трудоемко и скъпо вкъщи.
Алкиден грунд, 2 спрея боя мат и 1,5 спрея лак гланц, защото мата не ми хареса.
20 лв боядисване и мноого работа. Много ръце и междинно шлайфане.

Също и 10 лв набутка за куриер, нямаше кога да отида да си взема детайлите от лазера.
Иначе, може да излезне 20 лв по-евтино, и, мноого по-здраво и евтино от готовите неща на пазара.

Изображение

Изображение
Virtex - майстор
Защо се отказа от праховото боядисване - нямаше къде/кога, цена или други фактори ?
emosms - специалист
Уж за по-бързо, да не занимавам хора, не знаех прахово което работи в събота (вече знам) и да го почвам.
Но не прецених пикливите спрейчета - отидоха двойно повече, за да харесам резултата.
А за труда и времето да не говорим.
  • 1
  • 2

Тема "Изработка на детайл - квадратни тръби, заваряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: