• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
stomanata - специалист
Здравейте,
Бях си купил миналата година винкели с идеята да си
направя стелаж.
Чак сега стигнах до тях, но вече ръжда по тях, че на няколко пъти ги беше
валял дъжда (след това ги изместих, но мина доста време).
Готовият стелаж ще бъде на тавана (на сухо).
Евентуално след заварките може да го намажа или с груд (червеният) или
направо с черна блажна боя - може да споделите как е по-удачно, но най-вече
по-евтино :)
А питането в момента е - как да ги почистя - с ръждопреобразувател или да си
купя телен диск за монтаж на дрелка?
Или може би така с ръждата да ги заваря и после напраго да ги намажа с грунд.....
EDI - майстор
С телената четка сваляш да падне ръждивата прахоля, заваряваш и после боядисваш с 3в1 за метал.Не е нужно да чистиш до блясък.
preslav - майстор
EDI написа:
С телената четка сваляш да падне ръждивата прахоля, заваряваш и после боядисваш с 3в1 за метал.Не е нужно да чистиш до блясък.
Дай някакъв линк за това кафе, че не съм го чувал.
fantom - специалист
preslav написа:
EDI написа:
С телената четка сваляш да падне ръждивата прахоля, заваряваш и после боядисваш с 3в1 за метал.Не е нужно да чистиш до блясък.
Дай някакъв линк за това кафе, че не съм го чувал.
например http://www.orgachim.bg/bg/produkti/za-d ... -1-26.html
nikolov333 - майстор
Да питам и аз в тази тема, че не намирам подходяща и не мисля, че си залужава да правя нова, понеже отговорите са свързани..
Ще боядисвам парапета на новата метална тераса... Винкелите не са ръждясали, но искам да стане здраво за да не се налага боядисване по-дълго време и да не избиват ръжди.
Платформата съм я минал с Протекта 3в1 , но за парапета се замислям дали не е по-добре отделно грунд и ПФ-17.. и евентуално какъв грунд, понеже не съм решил???

Прикачен файл

IMG_20180608_181928.jpg
plamen6703 - майстор
Щом можеш да си позволиш Брус Уилис да ти прави терасата значи няма какво да ти се опре :supz:
lov - майстор
Мини железата с някакъв обезмаслител но по силничик. Минаваш с гъбата и търкаш и после изплакваш хубаво с вода. Остави ги 2-3 дена да станат малко рижави като лисици и тогава на сухо минаваш с парцала и караш с протектата. Ще объркаш нещата ако от долу сложиш някакви допълнителни грундове. Дори между двете ръце остави поне една седмица време. Гледам че е сенчесто да се стегне по добре първия слой.
nikolov333 - майстор
Сенчесто е до обяд, понеже терасата е западна.. След обеда до 5 часа, напича ако.. В тая връзка трябва да мисля за някаква тента или твърда козирка, но първо да довърша терасата с парапета и да санирам фасадата..
lov - майстор
Направи си санирането и чат тогава мисли за боята на парапетите. Не се притеснявай че от дъждовете ще хванат лека ръждица от горе. Ще си спестиш обезмасляването.След като се отстрани механично с парцала а най добре и най лесно със скоч брайт. Или има едни домакински гъби за загоряло. Те са почти същото като скоча и са по евтини. Тя дава най добрата основа за захващането на боята. Малко тъпо звучи така от страна но това е истината. На повърхноста на метала се образуват микрограпавинки и боята се захваща към тях. За това и поясних да станат рижави но не и ръждави. Дано си ме разбрал правилно. Ако ти се разправя може и да ги фосфатираш но не си заслужава заигравката.
  • 1
  • 2

Тема "Почистване на винкели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: