Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Става дума за предложение за интересни нови начинания (а не реализацията на банални ремонтни детайли за домашни потреби). За момента не споменавам точно какви, защото работата е все още в процес на уговаряне. Когато нещата се получат (или се разбере, че няма да станат), то ще пиша пак тук в темата. Иначе пускам запитването толкова отрано, защото ми се иска да могат повече хора да я видят.
Andri01 - майстор
Ако напишеш и за кой град се интересуваш,цена няма да има питането ти!? :)
шоп - майстор
Важно е и уточнението за какви маталообработващи машини става на въпрос :lol:

то флекса, бормашината и шмиргела са такива

Такива са и шепинг, борверг, 500 т преса, каруселен струг или Триумф :shock:

топла или студена обработка на металите?
Не разбирам какво значение има населеното място.

Точната нужда от машини не е уточнена засега и затова питането ми е доста общо. За момента по-скоро питам дали имате стая, която е специализирана за работилница - дори и само една бормашина да се съхранява в стаята, пак е работилница, но ме съмнява да има такива хора. Не говоря за "мулти-функционална" стая в която се яде, гледа се телевизия, а и може нещо да срежеш с някоя машина.
Andri01 - майстор
Аз имам "стая" и то с повече от една бормашина !! :?
шоп - майстор
Имам 100м2 работилница със струг, настолна бормашина, преса, щанца, абкант, гилотина, рунд, шмиргели, аргон, инвертор, но нямам интерес към общи приказки и неопределени неща.

Ако има конкретно задание дай размери, изискваня и бройки. Комшията има стругове и фрези с ЦПУ, може и много дълга серия да направим.
iivanov - майстор
Преди време имаше един нарцис , който се завъртя тук за кратко . Същия искаше нещо , макар че не знаеше точно какво . Като му се проясни се оказа , че е в разрез с вътрешните му убеждения и участието му беше дотам .
DMN - майстор
podride написа:
дори и само една бормашина да се съхранява в стаята, пак е работилница, но ме съмнява да има такива хора.
Щом те съмнява, какъв е смисълът да пишеш буквички тук?
:partyman:
ср май 23, 2018 10:24 pmDMN написа:
podride написа:
дори и само една бормашина да се съхранява в стаята, пак е работилница, но ме съмнява да има такива хора.
Щом те съмнява, какъв е смисълът да пишеш буквички тук?
:partyman:
Не схвана ли какво точно ме съмнява? Съмнява ме да има човек, който има цяла стая, обособена за ползване на една ръчна бормашина в нея. Не, че ме съмнява да има хора с работилници!
Иначе преди време и Чернобилската електроцентрала е гръмнала, ама не мисля че темата е подходяща за това...

Тема "Има ли хора с домашна металообработваща работилница?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: