Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Чираче - майстор
Аз нищо не схванах от поста ти :?
Реших леко да уточня въпроса, за да стане още по-ясно. Не става дума само за работилница, но и да имат достатъчна доза ентусиазъм (под това не разбирам да работят за без пари). Като пример мога да покажа човека, който е пуснал тази тема:
modelist.bg/showthread.php?t=1306
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Пак чета питането и ми звучи още по-абсурдно.
"Питам, но не казвам какво питам, защото още не знам какво питам.." Общо-взето, искаш някой с хоби работилница в дома си, да ти изпълнява профи поръчки... на неща дето не можеш да ги обясниш ... засега
Пиша, защото първата ми професия е шлосер, имам "обособена стая" имам и нструменти... Не да ми скочи сега някой дежурен сърдитко :-) :-) :-)
вт юни 05, 2018 6:09 pmn_a написа:
Пак чета питането и ми звучи още по-абсурдно.
"Питам, но не казвам какво питам, защото още не знам какво питам.." Общо-взето, искаш някой с хоби работилница в дома си, да ти изпълнява профи поръчки... на неща дето не можеш да ги обясниш ... засега
Пиша, защото първата ми професия е шлосер, имам "обособена стая" имам и нструменти... Не да ми скочи сега някой дежурен сърдитко :-) :-) :-)
Явно наистина обяснявам твърде лошо, но това твое мнение може би ще ми помогне да се изразя по-добре. Първо напълно добре знам какво искам, но това не е достатъчно за да станат нещата както трябва. Ако кажа направи ми еди какъв си детайл, тогава много хора ще ми го направят. Тъй като не съм нито шлосер нито стругар, то опитът ми в механичните детайли е малък. Ако изпълнителят изпълнява точно каквото искам, без да го интересува какво е и за какво е, то най-вероятно нещата ще станат твърде зле. Обратна връзка от вида: Ама този детайл ще се счупи за това, което ще го ползваш! Ще се износи бързо. Ще е в пъти по-сложен (и в пъти по-скъп), ако не се опрости еди как си. Това е нещото, което ми трябва.
Чираче - майстор
Аз знам, че на правилно зададен въпрос се предполага и правилен отговор. Тук наистина има специалисти в различни области. И като оставим настрана шегите и закачките понякога между нас наистина много хора получават отговори на въпросите си. Но тук нещата не стоят така. За това смятам, че ако не се внесе яснота, то темата е напълно безполезна и следва да се изтрие.
DMN - майстор
podride
Предвид името ти, да не си решил да правиш това?

https://www.google.bg/search?q=podride& ... 93&bih=530

Иначе добре се справяш с това - да пишеш обемно, а да не казваш нищо съществено - да не си политик, кмет или нещо от сорта?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср юни 06, 2018 6:43 ampodride написа:
....Обратна връзка от вида: Ама този детайл ще се счупи за това, което ще го ползваш! Ще се износи бързо. Ще е в пъти по-сложен (и в пъти по-скъп), ако не се опрости еди как си. Това е нещото, което ми трябва.
Пич! Това не е обратна връзка! Искаш някой да свърши конструкторската работа без пари.
:lol: :lol: :lol:
tsenkov - специалист
Пиши на лични за какво става дума.
чет юни 07, 2018 9:29 pmDMN написа:
podride
Предвид името ти, да не си решил да правиш това?

https://www.google.bg/search?q=podride& ... 93&bih=530

Иначе добре се справяш с това - да пишеш обемно, а да не казваш нищо съществено - да не си политик, кмет или нещо от сорта?
Нямам намерение да правя нещо, което хората вече са създали. Използвах това ник име, защото мисля, че разработката, която пранирам се доближава по дух до въпросното творение. Но е и наистина твърде различна - дори не е точно превозно средство.
По отношение на липсата на конкретика в мнението ми - в някакъв смисъл съм принуден да го правя, заради неприятен придобит опит. Вариантът да се поръчва нещо на някой, който изобщо не го интересува какво ще стане вече съм го минал. Но тук не ми се коментират моите неуспехи... Като подбираш майстор винаги приказките му големи, как всичко може и всичко прави, а резултатът се оказва под един много голям въпрос и почват да ти обясняват едни как точно това си искал... Затова вече търся не майстор, а майстор ентусиаст, който да не започва диалога с мен казвай нещо от вида: "Какво точно искаш, приготвяй парите и го правя." Първо очаквам да каже нещо от вида: "Правил съм си това и това! Това което искаш има ли нещо общо, или да не си губим времето???"
Чираче - майстор
Отново много думи и нищо конкретно.

Тема "Има ли хора с домашна металообработваща работилница?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: